“Благословення війни”: Епіфаній проситиме Вселенського Патріарха позбавити Гундяєва престолу

Автор: Марина Максенко
15:51 25.05

24 травня Архієрейський Собор ПЦУ попросив предстоятеля ПЦУ звернутись до Вселенського патріарха Варфоломія та Предстоятелів Помісних Церков, щоб позбавити Кирила патріаршества.

“Благословення війни”: Епіфаній проситиме Вселенського Патріарха позбавити Гундяєва престолу

Таке рішення ухвалили на Архієрейському соборі ПЦУ 24 травня.

“Просити Предстоятеля звернутися до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Церков щодо притягнення Російського патріарха Кирила до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичного вчення на основі ідеології “русского міра”, надання “благословення” російськім військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви”, – йдеться в тексті постанови собору.

Також російському патріарху закидають провокування схизми (розколу) в православній церкві через створення на території Олександрійського патріархату “єпархій РПЦ”.

На соборі вирішили підтримати припинення поминання в диптиху (офіційному списку помісних православних церков, викладеному в історичному порядку честі, починаючи з Константинопольської, який читають під час літургії) імені очільника Московського патріархату через його схвалення “російської агресії проти України, а також пропагуванням ідеології “русского міра”, яка підпадає під визначання єресі етнофілетизму.

Нагадаємо, що митрополит закликав Кирила виявити милосердя хоча б до своїх співгромадян та пастви та допомогти забрати тіла російських солдатів, життя яких стало платою за ідеї “російського світу”.

Великий Київ у Google News

підписатися