Води у Криму не вистачає через шалену мілітаризацію військових Путіна – Гончаренко

17:16 16.02.2021

Води для населення АРК Крим не вистачає через шалену мілітаризацію військових РФ саме тому до деокупації Криму Україна не повинна надавати доступ до води окупаційним військам президента РФ Путіна.

Води у Криму не вистачає через шалену мілітаризацію військових Путіна – Гончаренко
Світлодіодне освітлення

На цьому з трибуни парламенту наголосив нардеп від “Європейської Солідарності“ Олексій Гончаренко.

Він зазначив, у Путіна у пріоритеті виключно його військові, а не люди, які там живуть. Саме тому наразі у АРК Крим є міста, куди вода постачається тільки по три-чотири години на день.

Сьогодні окупований Крим на 60% складається з російських військових.  Ця шалена мілітаризація призвела до того, що води там не вистачає. У Путіна один пріоритет – це його військові, а не люди, які там живуть. Тому сьогодні населення позбавлено нормального доступу до води. Але це є проблема окупанта. Згідно з усіма Міжнародними законами, саме окупант несе відповідальність за забезпечення всім необхідним людей на окупованій території. І коли сьогодні вони не можуть забезпечити людей у великих містах – вони намагаються витиснути це з України“, – пояснив він.

Також Гончаренко закликав парламентарів внести на розгляд у сесійну залу зареєстрований ним проєкт закону щодо заборони постачання води до АРК Крим до повної деокупації півострова.

На жаль, цей законопроєкт до тих пір не виноситься у сесійну залу, а саме сьогодні час це зробити. Вносьте проєкт закону у зал! Тим більше зараз, цієї суботи буде 20-те лютого, яке викарбовано на медалях “про освобождение Крыма“. Коли почалася ця операція? Коли ще Янукович сидів на Банковій! І ми маємо у такі дні згадувати про Крим й боронити його. Слава Україні!“ – наголосив нардеп.

Нагадаємо, у 2014 році відбулася збройна агресія РФ проти України, спрямована на анексію та окупацію АРК Крим, що було скоєно у порушенні норм міжнародного права.

У квітні 2014 року російські загони, вдерлися на територію українського Донбасу після захоплення РФ АРК Крим, серії проросійських виступів в Україні й проголошення “державних суверенітетів“ так званих ДНР та ЛНР. Конфлікт має характер міжнародного й став продовженням російської збройної агресії проти України.

За останніми даними управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) за весь період конфлікту, з 14 квітня 2014 року до 31 березня 2020 року, жертвами військового конфлікту стали близько 41 – 44 тисячі осіб.

Точну кількість загиблих підрахувати неможливо. За 6 років війни загинуло від 13 до 13,2 тисячі осіб, з них близько 4 тисячі 100 українських військовослужбовців та 5 тисяч 650 членів озброєних груп. УВКПЛ ООН зафіксувало 3 тисячі 55 випадків загибелі цивільних осіб: 1 тисяча 814 чоловіків, 1 тисяча 57 жінок, 98 хлопців, 49 дівчат і 37 дорослих, стать яких невідома.

До сумного списку загиблих цивільних увійшли 298 пасажирів та екіпаж “Боїнга“ рейсу MH17 “Малайзійських авіаліній“, який був збитий російською ракетою “Бук“ 17 липня 2014 року в небі над Донбасом на шляху від Амстердама до Куала-Лумпура.

На жаль, соціальна мережа twitter підтримує порушення норм міжнародного права та окупацію РФ українського Криму. У twitter надала синю верифікаційну галочку аккаунту представництва МЗС РФ в українському Криму. Посольство України в США направило офіційний лист-звернення до керівництва Twitter.

Великий Київ у Google News

підписатися