Про те, як можна вирішити ці проблеми та що необхідно для ефективної реформи, розповів у студії Прямий FM президент Міжнародного Благодійного Фонду «Здоров’я українського народу» Сергій Сошинський.
За словами Сошинського, часто у ВЛК ставлять некоректні діагнози через великий потік людей, що проходить обстеження.
“Недоброчесного ВЛК не буває. Працівники ВЛК можуть помилятися, що призводить до медичних помилок. Ми хочемо модернізувати ВЛК в Україні і зробити їх прозорими і ефективними”.
Основною метою реформи є покращення діагностики та зменшення санітарних втрат. Однак, система охорони здоров’я в Україні функціонує за залишковим принципом, що негативно позначається на якості медичних послуг. У багатьох випадках ВЛК не в змозі забезпечити адекватну медичну допомогу через фінансові обмеження та недосконалість діагностичних протоколів.
“Пропозиції щодо модернізації ВЛК передбачають залучення висококваліфікованих лікарів та покращення фінансування… Однак реформа не буде ефективною без відповідного фінансування і підтримки держави”.
Система ВЛК також стикається з проблемами через нерівномірний рівень кваліфікації лікарів. Часто лікарі, які працюють у ВЛК, не є фахівцями найвищого рівня, що впливає на якість діагностики. Сошинський підкреслює, що для вирішення цієї проблеми необхідно забезпечити належний професійний розвиток медиків та вдосконалити існуючі медичні протоколи.
“Українці мають усвідомити, що проблема реформи ВЛК є спільною справою. Кожен може допомогти фінансово підтримати ініціативи, які сприяють покращенню системи охорони здоров’я”, — стверджує Сошинський.
Таким чином, ефективність реформи ВЛК залежить від комплексного підходу, включаючи фінансову підтримку, підвищення кваліфікації лікарів та вдосконалення медичних протоколів. Без цих змін система залишиться неефективною та не зможе забезпечити належний рівень медичної допомоги.
Більше інформації про реформу ВЛК — у етері Прямий FM.