Власника будинку XIX століття на Подолі через суд змушують укласти охоронний договір

Автор: Галина Ворона
14:56 13.06

Прокуратура через суд вимагає укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини на столичному Подолі, а також привести його до належного стану.

Власника будинку XIX століття на Подолі через суд змушують укласти охоронний договір

Про це повідомляє прокуратура Києва.

Цим об’єктом є “Будинок житловий 1833-1835 рр.” по вул. Волоська, 5 у Подільському районі міста Києва, що розташований по червоній лінії вулиці Волоської та разом з двоповерховим наріжним будинком № 5/14 і бічним флігелем № 5-в складає забудову історичної садиби № 5.

Ділянка розташована в архітектурній та археологічній охоронних зонах та на території Державного історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ”.

Будинок є рідкісним на сьогодні прикладом забудови купецької садиби І-ї третини ХІХ ст., що поєднувала житлові і торгівельні функції.

Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей будинок має беззаперечну культурну цінність.

Проте, власник будівлі вже тривалий час ухиляється від зобов’язань щодо охорони об’єкту культурної спадщини, що фактично позбавляє його гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством, та вже призвело до його аварійного, захаращеного стану.

За таких обставин Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини, а також привести його до належного стану шляхом виконання першочергових протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт.

Читайте також: Три історичні будівлі на Подолі мають шанс стати пам’ятками національного значення 

Нагадаємо, будинок на Волоській, 5 вже пережив не одну пожежу

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин