Вітер зламав 400-річну “Липу Петра Могили”, що є візитівкою столиці

Автор: Любава Лисичкіна
20:46 12.05

Дерево “лікували” у березні 2021 року, тоді були обстежені, очищені та оброблені фунгіцидами порожнини під захисною сіткою. При виявлені інфекції дупел потребували “хірургічного лікування” – уражені місця зачищалися й також оброблялися.

Вітер зламав 400-річну “Липу Петра Могили”, що є візитівкою столиці

В одному зі столичних телеграм-каналів оприлюднили фото  “Липи Петра Могили”,  ботанічної пам’ятки природи місцевого значення. На світлинах погано видно, що саме і як зламано. 

Згодом “Еспресо” повідомило, що через буревій старе дерево, якому більше 400 років, розламалося навпіл. На щастя, люди не постраждали. 

Ця липа – одна із найстаріших лип Києва. Знаходиться на початку Андріївського узвозу поруч із Національним музеєм історії України та залишками фундаменту Десятинної церкви. Вік липи — близько 400 років. Стовбур дерева має обхват 5 метрів, висота — 10 метрів. 

Нагадаємо, що у 2021 році “лікував” липу вже не вперше біолог-дослідник, експерт по стану рослин, фахівець з аплікації засобів захисту рослин Ігор Сінгер. За його словами, щоб продовжити життя вікового дерева, це потрібно робити приблизно раз на два роки.

Раніше комплексні роботи з лікування та санітарно-формувальної обрізки липи виконувались у листопаді-грудні 2018 року .

Відомо, що у Києві серед 141 об’єкту, що є пам’ятками природи, 113 – це саме дерева або групи дерев. На балансі КО «Київзеленбуд» перебуває 41 такий об’єкт, що є частиною природно-заповідного фонду.

До слова, одним із найстаріших дерев столиці – це 700-річний Дуб Крістера, що росте біля будинку за адресою вул. Осиповського, 3, за яким доглядають не менш ретельно, як за липою.

Великий Київ у Google News

підписатися