У Києві “полікували” унікальне 400-річне дерево, що є візитівкою столиці

Автор: Галина Ворона
15:29 12.03

У столиці сьогодні обстежили та “полікували” липу Петра Могили – унікальне дерево, що є візитівкою столиці та пам’яткою природи місцевого значення. Дереву, що росте у самому центрі Києва, на вулиці Володимирській, 2, більше 400 років, а за деякими даними навіть більше 500.

У Києві “полікували” унікальне 400-річне дерево, що є візитівкою столиці

Про це розповіли у “Київзеленбуді”.

Для оздоровлення дерева були обстежені, очищені та оброблені фунгіцидами порожнини під захисною сіткою.

При виявлені інфекції дупел потребували “хірургічного лікування” – уражені місця зачищалися й також оброблялися.

Після розмерзання землі буде проведено другий етап: апаратне аерування кореневої системи дерева, ґрунтові ін’єкції фунгіцидів, добрив та стимуляторів.

“Лікував” липу вже не вперше біолог-дослідник, експерт по стану рослин, фахівець з аплікації засобів захисту рослин Ігор Сінгер. За його словами, щоб продовжити життя вікового дерева, це потрібно робити приблизно раз на два роки.

Раніше комплексні роботи з лікування та санітарно-формувальної обрізки липи виконувались у листопаді-грудні 2018 року 

У “Київзеленбуді” додали, що у Києві серед 141 об’єкту, що є пам’ятками природи, 113 – це саме дерева або групи дерев. На балансі КО «Київзеленбуд» перебуває 41 такий об’єкт, що є частиною природно-заповідного фонду.

Працівники наших підприємств, на чиєму балансі перебувають вікові дерева, постійно обстежують рослини, за необхідності проводять профілактичні та лікувальні заходи. Разом з тим, ми запрошуємо профільних фахівців, які спеціалізуються саме на догляді та лікуванні таких дерев. Це звична практика і для інших європейських країн», – пояснив гендиректор “Київзеленбуду” Олексій Король.

До слова, одним із найстаріших дерев столиці – це 700-річний Дуб Крістера, що росте біля будинку за адресою вул. Осиповського, 3, за яким доглядають не менш ретельно, як за липою.

Великий Київ у Google News

підписатися