Вікі любить пам’ятки: фото Києва серед переможців конкурсу (топ-10 найкращих)

17:52 11.01

В Україні визначили переможців фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки-2020», мета якого – зібрати знімки всіх об’єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернути увагу до стану збереженості цих об’єктів. Знімок Києва також потрапив в топ-10 найкращих фотографій пам’яток культури України.

Вікі любить пам’ятки: фото Києва серед переможців конкурсу (топ-10 найкращих)

Список переможців оприлюднено на сайті конкурсу. Цього року для участі в конкурсі було подано рекордні 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України. Протягом вересня свої роботи подали 550 авторів. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць.

Серед 10 переможців — 10 різних авторів та 9 регіонів. Фото з Музею Пирогово зайняло четверте місце. 

Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2020» стала фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у місті Дрогобич Львівської області. Авторкою фото є Олена Курило. Фото перемогло і в обласній номінації.

На другому місці фото історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що розташований у смт Мирному Запорізької області. Фото зробив Ельдар Сарахман. Також світлина стала найкращою серед інших фото Запорізької області. 

Третє місце у вечірнього зимового фото Покровського собору, що у Харкові. Знімок зробила Катерина Поліщук.

Четверта позиція у світлини вітряка, що розташований в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Це також найкраще фото Києва. Знімок зробив Руслан Грибюк (фото на головній). 

П’яте місце у ТОП-10 посіла світлина Гончарської вежі у місті Кам’янець-Подільський. Також фотографія стала найкращою у Хмельницькій області. Автором є Микола Кальченко. 

Шосте місце в ТОП-10 і найкраще фото Донецької області — світлина Миколаївської церкви, що входить у комлпекс Свято-Успенської Святогірської лаври у місті Святогірськ. Фото зробив Віталій Башкатов.

На сьомому місці фотографія костелу-мавзолею Потоцьких, що у селі Печера, Вінницької області. Це фото перемогло і в обласній номінації. Автором є Вадим Постернак.

На восьмому місці панорамне фото костелу Святої Трійці, що в селі Зіньків Хмельницької області. Автором знімка є Сергій Зисько. 

Дев’яте місце та перемогу у номінації найкраще фото Чернігівської області отримала світлина Троїцько-Іллінського монастиря. Автором фото є Андрій Казун.

Десяте місце посіла світлина, що стала найкращою у Херсонській області. Фото городища «Скелька», що у селі Олександрівка, Херсонського району. Автором знімка є Олег Марчук.

Церемонія нагородження переможців цього разу пройде онлайн. Деталі про дату і час проведення оголосять незабаром.

Читайте також: Топ-5 найкрутіших локацій Києва для осінніх фотографій

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...