Військовим жінкам в Україні видають чоловічу форму і чоловічі труси – депутат Київради

Автор: Ольга Даниленко
17:51 04.07

Українським захисницям видають чоловічу піксельну військову форму та спідню білизну для чоловіків – це питання замовчувалося багато років.

Військовим жінкам в Україні видають чоловічу форму і чоловічі труси – депутат Київради

Про це розповіла депутат Київської міської ради від “ЄС” Ірина Никорак.

Також, вона додала, що наразі у лавах ЗСУ служить понад 50 000 військових жінок.

У Збройних силах України наразі задіяні близько 50 тисяч жінок. Серед них дуже багато жінок доброволець, які підписали контракт зі ЗСУ серед них 3,5 тисячі старші офіцери”, – зазначила вона.

Депутат наголосила, що питання з військовою піксельною формою та спідня білизна для жінок-військових замовчувалося багато років.

Жінкам видають затверджену форму, яка відшивається за чоловічими лекалами, вона затверджена наказом Міністерства оборони під номером 238. Разом з чоловічою формою і чоловічу спідню білизну. Вони нею не користуються, але отримують її. Це питання багато років замовчувалося”, – наголосила Никорак в ефірі “Радіо НВ”.

Депутат зазначила, що як правило, військові-жінки перешивають чоловічу піксельну форму та витрачають на це понад 2000 грн.

Через невирішену проблему з жіночою формою, Никорак ініціювала відшив військової форми для жінок – перша партія вже у процесі виробництва.

Наступного тижня ця партія уже буде у нас і ми її передаємо на Збройні сили України, щоб дівчати змогли протестувати цю форму в умовах виконання бойових завдань. Ми намагалися врахувати весь найкращий міжнародний досвід, щоб форма була зручною. Щиро сподіваюся, що тестовий режим буде успішно пройдений і ми почнемо відшивати великі партії, щоб одягнути всіх українських захисниць”, – зазначила Никорак.

Нагадаємо, в Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, яки затверджено перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер будуть братися на облік військовозобов’язаних, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

В Міністерстві оборони пояснили, як зміни щодо військового обліку для жінок вплинуть на життя українок та як можна записатися до військкомату. Водночас, триває робота над спрощенням порядку взяття жінок на військовий облік.

Як повідомляв “ВК”, ОП зобов’язав Міноборони розглянути питання щодо скасування військового обліку жінок.

Великий Київ у Google News

підписатися