Не до захисту від корупції: в умовах відключення світла на Prozorro продаватимуть без аукціонів

Автор: Оксана Тупальська
19:29 03.01.2023

Відкриті торги на Prozorro в умовах війни уряд дозволив здійснювати без проведення аукціонів. Офіційна причина – періодичне відключення світла, внаслідок чого кандидати не можуть вчасно зареєструватися на порталі Prozorro, аби брати участь у торгах. Саме в цей час відбудеться продаж державних підприємств Київщини.

Не до захисту від корупції: в умовах відключення світла на Prozorro продаватимуть без аукціонів

Відповідно до Постанови Кабміну, відміна аукціонів діє на період воєнного стану та впродовж 30 днів після його завершення.

«Строк розгляду найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення її електронною системою закупівель найбільш економічно вигідною. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів», – зазначається у документі.

За даними Фонду держмайна, на 12 та 13 січня 2023 року заплановано продаж державних підприємств Київщини ЄМК ДП «Спеціалізований центр підготовки кадрів» в Обухівському районі та ЄМК ДП «Розплідник дослідних тварин» у смт Глеваха Васильківського району. Сумарна стартова вартість об’єктів 23 млн грн.

Варто зазначити, що у Києві та області з осені діють Пункти Незламності, які забезпечені світлом та інтернетом. Ними цілком могли б скористатися кандидати на участь у торгах.  Що б виключило можливість корупційної складової під час продажу майна державної та комунальної власності, а також закупівель коштом громад. Мапу таких пунктів «ВК» неодноразово публікував з посиланням на голову КОВА Олексій Кулебу на Київщині та у столиці. Також, за ініціативи Національного банку створено мережу POWER BANKING, яка включає 1000 відділень по всій Україні, забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку.

Як відомо, у столиці у перші дні повномасштабного вторгнення не вдалося здійснити закупівлю електробусів, бо на аукціон з’явився лише 1 кандидат. Хоча було необхідно хоча б 2 за правилами аукціону. Торги мали відбутися навесні 2022 року. Відтак, питання закупки електробусів поки що відклали. 

Нагадаємо, після новорічних свят у Київській області почали діяти нові графіки відключень світла.

Великий Київ у Google News

підписатися