Війна десь зламала, десь дала новий досвід, – захисник тероборони, який пройшов Бахмут

21:46 15.03

“Лис”, боєць 204 Окремого батальйону територіальної оборони м.Києва, який захищає терени України від посягань окупаційних сил, говорить, що через війну став чітко бачити хороше в людях і погане.

Війна десь зламала, десь дала новий досвід, – захисник тероборони, який пройшов Бахмут
Світлодіодне освітлення

Про захисника розповіли  у 241 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ.

 Він не вважає, що зробив  багато героїчного, тому що кожен на полі бою вже може бути героєм, але вважає, що зробив максимум від того, що міг зробити. І цим задоволений. Для “Лиса” ще важливішим стало саме життя та досвід.

“Ну, як мінімум, до цього я не був в центрі нічного штурма з трьох сторін, і не відбивав його з автомата з тепліком на прицілі. Тоді все обійшлося, ворог не очікував зустрічі точно, було темно, але ми все бачили, і корегували ще розриви по третій групі штурма. Короче, емоції-досвід”, – розказує “Лис”

На фронт він пішов добровольцем у середині жовтня 2022 року  і це рішення було свідомим. Чоловік  встав на облік у військкоматі і попав в 204 батальйон. Він  розумів, що прийде час, і йому треба буде замінити друзів, знайомих хлопців, які пішли служити з самого початку.

“Через півтора місяці перший Бахмут, перший досвід, перші емоції, перші втрати. Вчився, набирався досвіду “по ходу”. Солдат який не вчиться – поганий солдат. Удосконалювався до наступного виходу… Можливо саме це допомогло. Коли розумієш своє завдання на полі бою і знаєш його, ти можеш грати за правилами, якщо ні, то шанси на виживання можуть бути малими”, – говорить “Лис”.

 Він зізнається, що війна десь зламала, десь дала новий досвід і погляди на життя, на цінності, які можуть бути або (в когось) не бути зовсім. Можливо, завдяки війні чоловк став дивитись набагато пряміше на все, що відбувається. Став чітко бачити хороше в людях і погане, більше вчитися і бути відповідальним за себе і тих, хто поруч… Любити своїх близьких, найцінніше,за словами “Лиса”, що в нас може бути.  

Захисник говорить, що перемога – це тільки питання часу: “Це буде дуже драматично! Не один фільм буде знято на цю тему і завжди це будуть дуже хвилюючі і емоційні стрічки. Тому що радість перемоги, сльози радості будуть змішані з фарбами болю і жалю. Наша перемога вже має смак, міцний і з перцем, ми вистояли, стоїмо і будемо це робити далі. Перемога – питання часу”.

“ВК” писав про пораненого бійця, який провів  394 дні у лікарні, мав понад 60 операцій.  

Великий Київ у Google News

підписатися