неПерсональні дані: в Україні розробляють систему відстеження хворих на COVID-19

13:57 24.11.2020

В Україні розробляють автоматичну систему відстеження хворих на коронавірус. Для її впровадження необхідно внести зміни в чинне законодавство.

неПерсональні дані: в Україні розробляють систему відстеження хворих на COVID-19

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі програми “Свобода слова”.

Міністр розповів, як така система буде працювати на практиці. Так, якщо людина захворіє на COVID-19, то всі, хто з нею контактував, отримуватимуть спеціальне повідомлення.

Кожен, кому прийде відповідне СМС-повідомлення, повинен буде піти на самоізоляцію. І має бути відповідне покарання, якщо він не піде. І повинен бути доступ до персональних даних, щоб встановлювати це все в автоматичному режимі. А це можливо тільки в автоматичному режимі, тому що навіть теоретично не вистачить епідеміологів, які будуть когось там обдзвонювати”, – наголосив міністр.

Степанов вважає, що для інтеграції таких механізмів в Україні необхідні серйозні зміни в чинному законодавстві.

Ми будемо готувати ці зміни, подавати і обговорювати з вами, коли буде вже сформована концепція відстеження в автоматичному режимі хворих на COVID-19. Але я хочу ще раз наголосити, що цей проєкт спрацював виключно в азіатських країнах. Але з точки зору епідеміології, це все правильно”, – додав міністр.

Очільник МОЗ нагадав, що схожа система раніше успішно застосовувалася в азіатських країнах.

Якщо ми говоримо про відстеження та успішні країни, я думаю, що це тільки азіатські країни, в яких зовсім інше законодавство. Це Китай, Сінгапур, які відстежували, в тому числі, за рахунок цифрових технологій. Та ж Південна Корея”, – заявив він.

Азіатські країни вже давно інтегрували системи моніторингу за громадянами, тож етична сторона питання не стояла під таким гострим кутом. 

Для України такий досвід буде в новинку, тож поки невідомо як відреагують на ініціативу наші співвітчизники.

 

А тим часом динаміка захворюваності в столиці не зменшується. За минулу добу в Києві ще 1422 хворих на коронавірус. Це найбільше по Україні. 

Читайте також: Автоматичні штрафи та заклади по QR-кодах: як влада планує боротися з пандемією

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...