Відродження традиції: святий Миколай запустив історичний годинник Великої лаврської дзвіниці

Автор: Галина Ворона
05:12 14.12.2023

13 грудня виповнилося 120 років від часу встановлення й запуску годинника на Великій лаврській дзвіниці. Відтоді він веде відлік часу усіх важливих подій в історії України. Сьогодні Святий Миколай, який приймає дітей у своїй резиденції у лаврській дзвіниці, перезапустив старовинний механізм. Відтепер це стане щорічною традицією на зимові свята у Києво-Печерський лаврі.

Відродження традиції: святий Миколай запустив історичний годинник Великої лаврської дзвіниці

Про це розповіли на Facebook-сторінці заповідника “Києво-Печерська лавра”.

У Лаврі кажуть, що куранти не функціонували у перші місяці повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. До цього годинник упродовж історії не відраховував час лише у період Другої світової війни, коли в окупованому Києві було знищено Успенський собор.

Ці куранти (1903) стали четвертими на дзвіниці. Перший годинник встановили 1744 р. одразу після зведення найвищої на той момент споруди Києва. Механізм працював 14 років. У 1758 р. його замінили іншим, що функціонував три десятиліття, поки не зіпсувався. Третій годинник встановили 1788 р. Цікаво, що до 1848 р. Новий рік для киян наставав під акомпанемент бою годинника на лаврській дзвіниці.

Про куранти 1903 р. монастирська комісія зробила такий висновок: “Цей годинник за конструкцією своєю надійно зроблений, тепер у всіх частинах старанно зібраний, встановлений на місце, пущений в хід. Бій годин відбувається звучно, а чверті відбиваються рівномірно та благозвучно”.

Відтепер кияни та гості столиці зможуть почути наспівне співзвуччя старовинних курантів, що відліковують час до нашої перемоги. Віримо, що вона неодмінно настане! Ми відроджуємо історію заради розвитку духовності, плекаємо давні святині задля майбутніх поколінь!”, – кажуть у заповіднику.

Читайте також: Найбільший дзвін Лаври щодня нагадуватиме про полонених, зниклих безвісти і депортованих українців

Нагадаємо, нещодавно у Лаврі вперше за 30 років відкрили відвідувачам доступ до найвищого яруса Великої лаврської дзвіниці.

Великий Київ у Google News

підписатися