Найбільший дзвін Лаври щодня нагадуватиме про полонених, зниклих безвісти і депортованих українців

Автор: Галина Ворона
17:25 04.12.2023

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” започатковують нову щоденну традицію “Дзвін Пам’яті та Надії”.

Найбільший дзвін Лаври щодня нагадуватиме про полонених, зниклих безвісти і депортованих українців Фото: ілюстративне з відкритих джерел
оренда квартири Київ

Про це повідомляє пресслужба заповідника, пише LB.ua.

Як зазначається, щодня о дев’ятій ранку, після загальнонаціональної хвилини мовчання, дзвонар 9 разів битиме у найбільший дзвін на Великій лаврській дзвіниці, нагадуючи про полонених, зниклих безвісти та депортованих українців.

9 ударів символізуватимуть 9 років війни.

Метою акції є нагадування про військових, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у російських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до РФ дітей і дорослих. Кожен, хто повертається з російського полону або депортації, матиме змогу долучитися до щоденної акції особисто.

“Дзвін Пам’яті та Надії” символізуватиме підтримку українців, які чекають на повернення додому, та нагадуватиме тим, хто його почує, про героїв та людей, які постраждали від російської агресії. Він має стати символом єдності людей, які борються за справедливість і волю, та зв’язку із тими, хто потребує визволення.

За задумом, удари дзвону лунатимуть, допоки останній полонений українець не повернеться додому.

Вперше церемонія відбудеться 5 грудня за участю військових, військовополонених, які повернулися, а також родин людей зниклих безвісти. Долучаться також представники органів державної влади, архімандрит Авраамій проведе молебень.

Читайте також: Новорічний чарівник чекає на гостини. У Києві відкрилась найголовніша резиденція святого Миколая – фото 

Нагадаємо, вперше за 30 років кияни для відвідувачів відкрили найвищий ярус Великої лаврської дзвіниці.

Великий Київ у Google News

підписатися