Для цивільних, відповідно до законопроекту №8313 пропонують збільшити з 15 до 30 календарних днів на рік максимальний термін відпустки без збереження зарплати. А тривалість основної (оплачуваної) безперервної частини щорічної відпустки встановити не менше 14 календарних днів.
Також документ передбачає:
- відпустку при народженні дитини не пізніше 3 місяців з дня народження;
- відпустку у зв’язку з усиновленням дитини незалежно від віку дитини;
- відпустку демобілізованим 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення.
Водночас, військовослужбовці, відповідно до діючого законодавства, під час дії воєнного стану мають право отримати відпустку не більше як на 10 календарних днів на рік. Це може бути як частина щорічної основної відпустки, так і відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення.
Окрім того, як пояснив омбудсмен Дмитро Лубінець, така відпустка надається виключно за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.
Рішення щодо надання відпустки військовослужбовцю за сімейними обставинами приймає командир військової частини. Для її отримання слід написати рапорт та додати документи з підставами.
Нагадаємо, «ВК» розпитував, чи буде де купатися киянам, як залишаться влітку в місті та не виїжджатимуть на моря. Однак отримав відповідь, що у бюджеті столиці на 2023 рік немає грошей на генеральне очищення річок та ставків, хоч косметичні роботи проводяться.