Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Його відомство вже розробляє державний реєстр пошкодженої внаслідок війни інфраструктури та рішення для цифрового управління відновленням.
Кубраков розповів про створення відкритої електронної системи управління відновленням інфраструктури – єдиним простором інформації, де кожен охочий зможе дізнатися про конкретні збитки, закупівлі робіт з відновлення та отримати аудит про використання коштів.
Ми вже маємо близько 30% зруйнованої інфраструктури. Але там, де це можливо – ми працюємо над відновленням транспортного сполучення. Зараз це швидкі і недорогі рішення. Вже встановлено 41 тимчасову переправу, розчищено майже тисячу кілометрів доріг. Окрім цього, по мірі покращення безпекової ситуації відновлюємо залізничне сполучення між різними регіонами країни», – сказав міністр.
Британський бізнес допоможе відновити пошкоджену та зруйновану інфраструктуру в Україні, включаючи транспортні системи, лікарні та школи у ключі більшої ефективності, безпеки та стійкості, повідомляє пресслужба уряду Великобританії.
“Наші інфраструктурні та енергетичні компанії світового рівня та підприємства у сферах транспорту, охорони здоров’я та сільського господарства можуть не лише надавати негайну гуманітарну допомогу, а й відіграти свою роль у довгостроковому відновленні України. Разом ми можемо допомогти Україні стати кращими, сильнішими та зеленішими”, – сказала міністр міжнародної торгівлі Анн-Марі Тревельян.
Читайте також: У Києві відновлюють 11 житлових будинків, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок обстрілів
Директор архітектурного бюро Zaha Hadid Architects Мануела Гатто додала: “Працюючи з місцевими талантами країни над її реконструкцією, ми сподіваємось і надалі створювати для мешканців України архітектуру, яка встановлює нові стандарти інновацій, стійкості та ефективності“.
Раніше “ВК” писав, що в багатоповерхівці на Лобановського в Солом’янському районі Києва доведеться розбирати верхні поверхи. Наприкінці лютого в будинок влучила російська ракета.