Ракетний обстріл: у багатоповерхівці на Лобановського доведеться розбирати верхні поверхи

Автор: Марія Супрун
15:30 08.06

Влада Києва готова приступити до відновлення пошкоджених внаслідок обстрілів окупантів будинків. На ці роботи є кошти у міському бюджеті та частину коштів виділив уряд. Кошти від уряду будуть використані на будинки, які мають легкі руйнування, а з резервного фонду Києва підуть на відбудову одинадцяти будинків, що зазнали найбільших пошкоджень.

Ракетний обстріл: у багатоповерхівці на Лобановського доведеться розбирати верхні поверхи

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в етері Еспресо. Зокрема, і про ремонтні роботи багатоповерхового будинку на проспекті Лобановського, у який 26 лютого влучила російська ракета. Раніше на його ремонт кошти збирали самі мешканці.

Буквально позавчора разом з мешканцями будинку на Лобановського були проведені роботи з профільним заступником, визначені обсяги відповідних робіт, які вже почалися. В місті є будинки, що потребують заміни скла або пошкоджені дахи, але є й одинадцять будинків, які найбільше постраждали та потребують конструктивних рішень, там вже проведені інструментальні експертизи. Що стосується, наприклад, будинку на Лобановського, то, на жаль, доведеться розібрати всі верхні поверхи, які нависають над діркою від влучання ракети. Ми спілкувалися з відповідними профільними інститутами та з фахівцями для того, щоб зберегти поверхи, але потрібно їх розбирати та відбудовувати наново“- пояснив Поворозник.

За його словами, нині біля будинку на проспекті Лобановського облаштовується будівельний майданчик, тому що все треба робити на висоті й у повітрі, відповідно, малими шматками будуть вирізати бетонні конструкції. У планах завершити ці роботи до середини осені, тобто до початку нового опалювального сезону.

Також він додав, що у столиці влада разом з правоохоронними органами почали фіксувати всі пошкодження будинків з наступного дня після першого обстрілу, тому на сьогодні готові приступити до відновлення.

Крім того Поворозник зауважив, що відновлювальні роботи пошкодженого столичного житла потребують величезних коштів, які потрібно буде шукати, і, зрозуміло, що такі роботи триватимуть довгий проміжок часу.

Нагадаємо, в Києві почали реконструкцію житлових будинків, які постраждали від ракетних обстрілів.

 

Великий Київ у Google News

підписатися