На самому початку засідання у Київраді вітали нову депутатку Інна Ярмоленко, яка склала присягу. Вона представлятиме партію «Єдність» замість Олександра Омельченка, який нещодавно помер.
Також у залі Київради висадився десант народних депутатів, зокрема «слуги» Микола Тищенко, Леся Забуранна, Олександр Маріковський та інші.
Така активність пояснюється дуже просто – Київрада мала ухвалити рішення про створення районних рад у місті. А це, своєю чергою, забрало б у «зеленої команди» останню можливість контролювати місто через своїх «намісників» – голів районних державних адміністрацій, яких призначає аж Президент.
Здавалося, вирішити таку несправедливість часів Януковича було б гарною ідеєю. Але «слуги» вважали інакше.
Під час розгляду та обговорення питання, депутати Київради від «Слуги народу» разом з нардепами Миколою Тищенком та Лесею Забуранною (з тієї ж фракції) заблокували трибуну та вимагали від мера Віталія Кличка перенести розгляд питання.
Крім того, кілька депутатів-«слуг» увірвалися до приміщення біля входу до сесійної зали Київради, з якого ведеться трансляція засідання, і влаштували там скандал. Що не влаштовувало депутатів, наразі невідомо, адже свої дії вони не пояснювали та демонстративно закрили двері у приміщення.
Незабаром трибуну все ж вдалося розблокувати та депутати більшістю голосів підтримали відновлення у столиці районних рад як органів місцевого самоврядування. Відразу призначили й вибори депутатів до райрад на 30 жовтня поточного року.
Документ, зокрема, передбачає відновлення рад у всіх 10 столичних районах: Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському.
На КМДА покладено обов’язок організувати вибори до районних рад, а також скласти та винести на розгляд Київради план заходів щодо передачі у відання районних рад майна підпорядкованих районам підприємств, установ та організацій.
Скандали на цьому не завершилися – «слуги» пообіцяли оскаржити рішення Київради у судах. Але депутат Київради Леонід Ємець повідомив, що «слуги» не зможуть цього зробити.
Він наголосив, що ані у Конституції України, ані у Законі «Про конституційний суд» таких положень не має.
«Народний депутат Тищенко під час свого виступу повідомив, що вони будуть збирати підписи для Конституційного подання, у якому вони планують оскаржити рішення Київської міської ради. Інформую, згідно з Конституцією України, законом «Про Конституційний суд», не може бути оскаржено у Конституційному суді рішення Київської міської ради, оскільки просто відсутня така можливість», – пояснив депутат.
За словами голови «Європейська Солідарність» у Київраді та депутата Володимира Прокопіва, фракція привітала рішення про відновлення районних рад. Адже воно спрямоване на відновлення реального місцевого самоврядування в районах столиці та реалізацію виборчого права жителів Києва.
У «ЄС» переконані, що таке рішення вдосконалить систему управління районами столиці, допоможе більш ефективно розвʼязувати проблеми на місцях та дасть можливість киянам брати активнішу участь у житті свого міста.
«Я п’ять років очолював делегацію України у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи. І точно можу сказати – у питанні створення районних рад не потрібно вигадувати велосипед. Треба системно виконувати Європейську хартію місцевого самоврядування, де червоною лінією визначено принцип субсидіарності. Він передбачає, що рішення з відповідних питань повинні прийматися на тому рівні, на якому вони виникають», – сказав Прокопів.
Він наголосив – сьогодні в кожному з районів Києва проживає від 130 до 350 тисяч мешканців. Це фактично співмірно з деякими містами, що мають статус обласних центрів.
«Депутату Київради сьогодні складно охопити всі проблеми свого району, почути всіх мешканців. З реальними помічниками на місцях – представниками у районних радах – управляти містом стане краще та ефективніше», – переконаний Прокопів.
Також він повідомив, що міська рада створила робочу групу, яка до кінця березня напрацює повноваження майбутніх районних рад.
Важливим був і виступ Петра Пантелеєва, заступника голови КМДА. Він проінформував, що за останні сім років міські рятувальні служби Києва перевірили понад 11 тисяч підвалів, які могли бути потенційними укриттями. Ще кілька років тому у столиці налічувалось 1,5 тисяч придатних укриттів, то за ці роки їх кількість збільшили втричі.
За даними Департаменту муніципальної безпеки, у столиці до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ, які розташовані на об’єктах критичної інфраструктури та призначені для захисту робочої зміни та майже 4500 споруд подвійного використання – це 355 підземних паркінгів, 256 підземних переходів та 47 заглиблених станцій Київського метрополітену, а також 3741 підвал та напівпідвалів.
Потім депутати намагалися продовжити засідання хоч на годину, щоб встигнути розглянути ще кілька питань, але без успіху.
Розгляд всіх інших питань перенесено на наступне пленарне засідання. А накопичилося їх доволі багато. Тому далі буде…