Відключення не страшні: щоб взимку було світло та тепло киянин обладнав квартиру за $4 тис.

Автор: Оксана Тупальська
10:07 06.07

Аби не переживати, що енергетики відключать світло та тепло в будинку представник Асоціації ОСББ та ЖБК міста Києва Олексій Тихонов встановив вдома інверторну систему та замінив дроти. Каже, завдяки новій техніці, матиме вдосталь енергії для створення затишку в помешканні. Що купував киянин для сворення власної енергоефективності, зараз розповімо.

Відключення не страшні: щоб взимку було світло та тепло киянин обладнав квартиру за $4 тис.
Світлодіодне освітлення

Перш ніж обладнати квартиру Олексій, теплоенергетик за фахом, випробовував доступну на ринку техніку, а коли зрозумів, як вона працює, почав підбирати дорожчу та ефективнішу. 

Довго обирав, спілкувався з друзями, які дуже гарно в цьому розбираються. Починав як усі з дешевих інверторів з Аліекспрес за $20-$30 (400-1200 грн – прим.) і автомобільних акумуляторів. Вивчав, як це працює. Зрозумів, що від них (дешевої версії – прим.) погано працюють холодильники та може згоріти компресор, – ділиться киянин в ефірі Українського радіо. 

Згодом Тихонов обрав систему, яка з максимальною ймовірністю забезпечить автономне освітлення та за потреби опалення приміщення. Допоміг досвід київських ОСББ, які встановили велику та дуже потужну техніку промислового масштабу. 

Зробив в квартирі в мініатюрі – меншої потужності. В мене стоїть інвертор на 5 кВт, на 10 кВт/год у мене ферофосфатні батареї. Це обійшлось мені трошки більше як 150 тис. грн без монтажу. Ще окремо переклав трошки проводку, повністю замінив щиток, додав немало обладнання – реле, триходові перемикачі. Ще вдома 3 вогнегасники в мене. Сумарно близько 170 тис. грн це вийшло. 

Перевага такої системи над популярними нині EcoFlow чи Bluetti, які коштують $1-$2 тис., що не потрібно перебувати вдома, аби заряджати техніку, але обладнання працює самостійно та цілодобово. 

Система, яку встановив Олексій Тихонов дозволяє підключати за потреби ще і генератор. Проте він у майбутньому хоче встановити ще сонячні панелі. 

Киянам, які хочуть обладнати свої домівки технікою, що забезпечить електропостачання, Олексій рекомендує спочатку визначитися, яка саме домашня техніка потребує світла в першу чергу: як правило, це холодильник, який розморозиться за 20 годин, Wi-Fi – роутер тощо. 

Ця система, яка у мене зараз є, дозволяє працювати холодильникам впродовж 30 годин поспіль безперервно. А заряджається за 2 години. Я орієнтуюсь на інформацію Yasno, де очікують наявність світла по 5-6 годин на добу взимку, 8 годин максимум. 

Раніше “ВК” розповідав, що з 9 по 24 липня в усіх областях будуть змінені графіки відключень. Протягом цих двох тижнів для Києва і кожної області в один із днів не буде обмежень.

Великий Київ у Google News

підписатися