Відібрано проби зразків ґрунту для проведення лабораторних досліджень на території Трипільської ТЕС

Автор: Любава Лисичкіна
20:16 22.04

11 квітня держава-агресор завдала ракетних ударів по об’єкту критичної інфраструктури. Через влучання ворожих ракет на ТЕС здійнялась масштабна пожежа та стався витік трансформаторного мастила.

Відібрано проби зразків ґрунту для проведення лабораторних досліджень на території Трипільської ТЕС
Світлодіодне освітлення

Як повідомили в обласній прокуратурі, прокурори спеціалізованої екологічної прокуратури Київщини встановлюють наслідки обстрілів РФ по Трипільській ТЕС для довкілля.

Також буде розрахована шкода, завдана довкіллю, внаслідок забруднення атмосферного повітря через пожежу на ТЕС.

Наразі, фахівці мають з’ясувати  масштаби наслідків. До встановлення збитків залучені також  спеціалісти Державної екологічної інспекції Столичного округу і ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України.  Вони провели додатковий огляд території ураження.

Відібрано проби зразків ґрунту для проведення лабораторних досліджень. Після отримання їх результатів буде визначено розмір збитків, заподіяних забрудненням ґрунту, та призначено інженерно-екологічну експертизу.

Нагадаємо, знищена вночі росіянами Трипільська ТЕС була головним генеруючим об’єктом Київщини.  Трипільська ТЕС, розташована в селі Українка на Київщині практично повністю зруйнована. 

Електростанція розміщена в 45-ти кілометрах від Києва поблизу історичного українського поселення Трипілля, звідки станція і бере свою назву. Спочатку Трипільська ТЕС мала 4 енергоблоки потужністю 300 МВт кожен. Згодом було вирішено побудувати два додаткових енергоблоки ідентичного типу.

У ніч на 11 квітня Росія запустила по Україні понад 40 ракет і ще близько 40 ударних дронів по критичній інфраструктурі. Ворог пошкодив підстанції «Укренерго» та обʼєкти генерації в Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях.

Великий Київ у Google News

підписатися