Відділки поліції вночі “гудуть” від кількості порушників комендантської години

Автор: Галина Ворона
08:28 03.07

У Києві щоночі діє комендантська година і перебування цивільних на вулиці з 23 години до 5 ранку в столиці є суворим порушенням. Але дедалі більше громадян нехтують дотриманням цих правил: прогулюються з собакою серед ночі, розпивають алкоголь і галасують.

Відділки поліції вночі “гудуть” від кількості порушників комендантської години

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

За словами поліцейських, з якими спілкувались журналісти, останнім часом люди забувають, що в країні війна: порушують комендантську годину і часто перебувають в стані алкогольного сп’яніння на вулиці.

Щовечора правоохоронці йдуть у рейди. Шукати порушників поліцейські Ірина та Денис починають не одразу, аби усі хто хотів дісталися додому, та дехто – не поспішає.

Чоловік гуляв посеред дороги із 6 смугами для руху та ледь не потрапив копам під колеса. Він відбувається перевіркою документів. А іншому нічному мандрівнику, який теж ледь стоїть на ногах, доведеться проїхати до райвідділу. Показувати паспорт він відмовився. Каже – загуляв.

Щоночі опівночі місцевий відділок поліції нагадує справжній автовокзал. Теж жваво і галасно, утім, замість маршруток – вряд поліцейські авто, а пасажири – як один, що копам доводиться 5-літровий бутиль води з собою возити. “Для “реанімації”, – пояснюють поліцейські.

І пляшки після двох годин патрулювання вже напівпорожні.

Олександр з Хмельницька, у Києві на заробіках. Окрім виховної бесіди чоловік ще й від військових отримав повістку, аби став на облік за фактичним місцем проживання. А от Денис повістками не переймається, каже, в нього поважна причина. “А у мене пластина стоїть і я дитина без батьківського піклування”, – каже переселенець із Бахмута напідпитку.

Повістки – ще один спосіб нагадати, що війна триває. Їх вручають військові чоловікам від 18 до 60. І масово, минулими вихідними їх роздали понад 200 за раз, коли правоохоронці взялися перевірити нічні клуби. Попри заборону працювати, кілька були заповнені людьми. Гулянки серед ночі – грубе порушення комендантської години. Утім, найпопулярніші причини – запізнився або забув, кажуть поліцейські. Завдання копів не залякувати людей, а допомогти. Когось навіть підвозять додому, як треба.

Перевіряють і автомобілі. Пересування на транспорті лише за спецдозволами.

Однак до перевірки – серед ночі будь-кого правоохоронці мають право вважати диверсантами і в разі потреби застосувати зброю, такий закон воєнного часу. Тож нагадують, у жодному разі тікати від силовиків не можна.

За неповні три години патрулювання – лише Ірина та Денис зустріли кілька десятків людей. Інколи поліцейські доставляють до відділка тих самих кілька ночей поспіль, бо ж ні адміністративних, ні кримінальних санкцій для порушників комендантської години досі не передбачено.

Читайте також: Загроза з боку Білорусі: в Нацгвардії повідомили, як працюють блокпости у Києві

Нагадаємо, впродовж минулих вихідних 219 порушників комендантської години в Києві отримали повістки.

Великий Київ у Google News

підписатися