Про це під час засідання Колегії Київської міської державної адміністрації повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За його словами, встановлення теплового пункту в будинку, заміна вікон та дверей, утеплення фасаду та інші роботи здатні зменшити теплоспоживання й витрати на комунальні послуги на 40-50%.
Близько 600 будинків провели різні види енергоефективних робіт у рамках програм співфінансування. Ці будинки загалом за кілька останніх років зекономили майже 200 млн грн на опаленні та гарячій воді”, – уточнив чиновник.
Він нагадав, що в столиці діє дві муніципальні програми співфінансування, за якими місто оплачує 70% вартості енергоефективних робіт – “70/30” та “Капремонти”. Учать в останній можуть взяти усі будинки, у тому числі й ті, де ОСББ чи ЖБК не створені.
Петро Пантелєєв також додав, що кияни можуть перевірити обсяги споживання тепла у власному будинку за допомогою сайту teplo.org.ua, де відображена інформація про опалювальну площу будинку, наявність будинкового лічильника, дані про енергоефективні заходи, якщо вони проводились, та температуру зовнішнього повітря, яка впливає на споживання тепла.
Також ресурс дає змогу порівняти вартість тепла у своєму будинку та в схожому. Ми сподіваємось, що teplo.org.ua стане для людей не лише джерелом інформації про нарахування, але й мотивуватиме до спільних дій заради зменшення енергозатрат та платежів”, – зауважив заступник голови КМДА.
Читайте також: Як мешканці багатоповерхівки на Лісовому втричі зменшили тариф на опалення
Нагадаємо, морозний січень відіб’ється збільшеними сумами у платіжках за тепло.
Раніши ми розповідали, як мешканці будинку на Теремках зменшили вартість опалення у 6 разів.