Від біблійних сюжетів до індійських епосів: чому варто відвідати виставку скульптора Дениса Ісакова

Автор: Оксана Тупальська
10:53 14.10

Виставку сучасного українського скульптора Дениса Ісакова «Симфонія форм» можна подивитися в історичних залах Національного музею «Київська картинна галерея». Кожен твір – це окрема симфонія, втілена у формі та матеріалі мініатюрної пластики.

Від біблійних сюжетів до індійських епосів: чому варто відвідати виставку скульптора Дениса Ісакова Фото: Шедеври Архітектури. 2020 кістка мамонта, бронза, котяче око

Унікальність скульптурної творчості Дениса Ісакова полягає в поєднанні різноманітних матеріалів: бивнів мамонта, напівкоштовного та коштовного каміння, мінералів. Кожна робота митця — це ретельний відбір матеріалів, витончене різьблення та створення гармонійної композиції. Скульптури постають самостійними візуальними розповідями, які розгортаються перед глядачем, деталь за деталлю.

Денис Ісаков. Передвечеря. 2022. Змішана техніка (бивень мамонта, бронза, ебен). 42,5х38х31,5 см

Деталі – це те, що робить кожну роботу живою. Кожна маленька грань або текстура – результат годин ретельної праці. Я хочу, щоб кожен, хто дивиться на мої скульптури, міг відчути цей процес і зрозуміти, наскільки важливі дрібниці в загальній картині”, – ділиться задумом скульптор. 

Майстер надихається історією мистецтва від античності до модернізму, звертається до культурної спадщини різних цивілізацій і майстерно переплітає мотиви західноєвропейської та азійської пластики у своїх роботах. Наприклад, в скульптурі «Рамаяна» Денис втілив сюжети з давньоіндійського епосу на бивні мамонта. 

Мої скульптури – це не просто втілення форм, це запрошення для глядачів зупинитися і вдивитися в деталі. Кожна лінія, кожен вигин мають історію, а мій найбільший виклик – створити щось, що буде резонувати в душах людей, особливо зараз, коли світ так потребує краси й гармонії» – пояснює свій підхід до створення Денис. 

Рамаяна на бивні. 2017 бивень мамонта, онікс
  • Виставка «Симфонія Форм» триватиме до 2 листопада в історичних залах Національного музею «Київська картинна галерея».
  • Вартість повного вхідного квитка – 250 грн (пільгові категорії – 125 грн).
  • Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок). 

Небесний заслін. 2023, бронза
Поцілунок Іуди. 2022 бивень мамонта, ебен
Спіймати вдачу. 2018 бивень мамонта, срібло, золото, малахіт, опал, агат, перламутр

Великий Київ у Google News

підписатися