Верховний Суд повернув Києву землю на Троєщині вартістю майже 240 млн грн

Автор: Володимир Хлєбников
13:58 23.12.2021

Прокуратура Києва у Верховному Суді домоглася остаточного повернення з незаконної оренди землі на Троєщині вартістю 238 млн гривень.

Верховний Суд повернув Києву землю на Троєщині вартістю майже 240 млн грн

Про це йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури.

У відомстві нагадали, що у 2015 році Київрада уклала з договір оренди земельної ділянки на перетині вул. Милославської та просп. Маяковського площею 7,26 га. Договір  передбачав забудова території протягом трьох років, у тому числі з облаштуванням рекреаційно-оздоровчої та аквазони, а також дитячого майданчика.

Однак по теперішній час приватне товариство, з яким було укладено договір оренди, так і не приступило до забудови земельної ділянки та використовує її частину протягом тривалого часу не за цільовим призначенням, а саме: в комерційних цілях для розміщення платної автостоянки автомобілів.

Умовами договору передбачено, що після введення об’єкта в експлуатацію територіальна громада отримуватиме орендну плату у збільшеному розмірі. Втім, місто недоотримало до місцевого бюджету значну суму коштів. Столична прокуратура звернулася до суду з позовом про розірвання договору оренди та повернення територіальній громаді земельної ділянки, який судом першої інстанції задоволено та залишено в силі апеляційною інстанцією. Товариство оскаржило рішення суду в касаційній інстанції“, – йдеться у повідомленні столичної прокуратури.

У середу, 22 грудня, Верховний Суд України погодився з доводами прокурора та висновками судів першої та апеляційної інстанцій про наявність підстав для задоволення позову. Таким чином, земельна ділянка повернута з оренди.

Великий Київ у Google News

підписатися