Вечірки на баржі Queen може зупинити лише поліція: мерія визнала свою безпорадність

Автор: Ліліана Григорак
13:13 21.07.2020

Нічний клуб Queen організував вечірку на баржі. Це спричинило скандал, на який відреагували правоохоронці відкриттям шести кримінальних проваджень. Правда, є сумніви, що російський власник клубу зробив висновки. ПІсля вечірки він тролить Київ у інстаграмі своїм “замолюванням гріхів” у Лаврі.

Вечірки на баржі Queen може зупинити лише поліція: мерія визнала свою безпорадність

Що трапилося

Російський власник Queen Олександр Орлов укотре нехтує правилами карантину в Києві. 18 липня заклад влаштував вечірку на баржі.

Ні персонал, ні близько п’яти сотень відвідувачів не дотрималися карантинних норм. Це підтверджує відео від любителів коронавірусних вечірок у stories — воно облетіло всю мережу.

Любителям танців на баржі сподобалося. Вони вихвалялися та дякували закладу.

Про міську статистику хворих на коронавірус, яка станом на 21 липня вже налічує 7034, ці люди забули.

Як реагує поліція

“Великий Київ” зв’язався зі столичною поліцією щодо інциденту, але виявилося, що це не в її компетенції.

Орендовану закладом Queen баржу помітила Вишгородська поліція: вечірка відбувалася на території водойми цього містечка на півночі від столиці.

Відділ комунікації ГУНП в Київській області у коментарі “ВК” сказав, що Вишгородські копи на ситуацію відреагували миттєво та “по регламенту” в таких випадках.

Реакція київської мерії

Крім того, “ВК” звернувся за коментарем до мерії, аби з’ясувати чи мають чиновники вплив на подібне (зухвале?) порушення карантину.

По факту — баржу знайдено поза Києвом. Але мер Віталій Кличко все ж емоційно висловив своє невдоволення, Queen — київський заклад: “Хотів би зазначити, я бачив у вихідні в соцмережах відео з деяких нічних клубів столиці. Скажу відверто: я обурений! Натовпи людей – це якийсь бенкет під час чуми!”.

Прес-секретарка Віталія Кличка Оксана Зінов’єва нам зауважила: “Ситуація з Queen — компетенція поліції”. І скерувала за відповіддю з питань контролю в Queen до поліції.

Помітно, що в мерії відсутні важелі впливу на схожі ситуації. Хоча ми пам’ятаємо початок карантину (березень-квітень), коли позиція влади видавалася куди сильнішою.

Пані Зінов’єва зазначає, що Віталій Кличко регулярно звертається до правоохоронців для посилення контролю за дотриманням правил роботи закладів.

Що загрожує організаторам вечірки

Вишгородська поліція відкрила 6 кримінальних проваджень:

  • Стаття 293. Групове порушення громадського порядку.
  • Стаття 286-2. Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту.
  • Стаття 325. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.
  • Стаття 356. Самоправство.
  • Стаття 364-1. Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми.
  • Частина 2, статті 15 та 417. Порушення правил кораблеводіння кримінального кодексу України.

Також відбудеться досудове засідання та конкретні особи понесуть відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства України.

А саме: штраф від 2 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (неоподатковуваний мінімум доходів громадян — 17,0 грн), арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років організаторами дійства.

Поки встановлюються коло осіб причетних до заходу Queen, засновник закладу Олександр Орлов у своєму Інстаграм “замолює” гріхи.

Сподіваємось, не перед черговими “карантинними зборами” Queen.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...