До річниці трагедії на ЧАЕС випустили особливу марку (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
16:56 24.04

До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи Укрпошта введе в обіг поштову марку «Погляд у майбутнє». Ціна марки становитиме 9 гривень.

До річниці трагедії на ЧАЕС випустили особливу марку (ФОТО)

На ній зображено однойменний мурал, що розміщений на східній стіні машинної зали Чорнобильської АЕС. Його створив Валерій Коршунов, малюнок якого «Погляд у майбутнє» переміг у народному конкурсі на найкращий ескіз муралу для проєкту «Нове бачення Чорнобильської АЕС».

До поштової марки випущено конверт «Перший день», на якому зображено фото Миколи Валіцького з виставки «Хроніки Саркофага».

“На конверті зображено чорно-білу фотохроніку тих страшних подій, наслідки яких відчув увесь світ. Поштову марку на контрасті прикрашає мурал «Погляд у майбутнє», розміщений на будівлі станції. Поштову марку і конверт гармонійно поєднує незмінний атрибут народження нових поштових марок — штемпель із написом «Перший день». Він представлений у вигляді графічного знаку радіації з якого проростає листя“, — прокоментувала начальник управління філателістичної продукції Укрпошти Наталія Мухіна.

Між тим, до 35-х роковин аварії на ЧАЕС в Україні запустили перший офіційний мобільний застосунок Chornobyl App — інтерактивний віртуальний гід з AR-технологією. Він розповідає про всі об’єкти, які трапляються на туристичних маршрутах в зоні відчуження. Також тут можна знайти розсекречені документи з архівів КДБ, дані про рівень забрудненості території, фото, 360-відео та 3d-моделі відомих об’єктів.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися