Вандали пошкодили пам’ятник на могилі Анатолія Дятлова, якого звинувачували у катастрофі на ЧАЕС

Автор: Марія Супрун
13:40 26.04

Відвідувачі Лісового кладовища помітили пошкодження на пам’ятнику колишньому заступнику головного інженера з експлуатації Чорнобильської АЕС Анатолію Дятлову, якого за офіційною (дедалі частіше оскаржуваною) версією було визнано одним з винних у аварії на ЧАЕС. Ймовірно, йдеться про наругу вандалів.

Вандали пошкодили пам’ятник на могилі Анатолія Дятлова, якого звинувачували у катастрофі на ЧАЕС

Про це у групі «Київські історії» повідомив киянин Кирило Степанець, який навідався на могилу відомого інженера напередодні 35-х роковин техногенної катастрофи.

«Напередодні 35-річчя катастрофи на ЧАЕС знову відвідав могилу Анатолія Дятлова, який керував пультом реактора в ту страшну ніч. Звернув увагу на дві речі – ймовірно, пам’ятник був пошкоджений вандалами, оскільки його верхня частина з портретом Дятлова прикручена заново поверх старої конструкції», – розповів Кирило Степанець.

Нагадаємо, Анатолій Дятлов під час аварії на ЧАЕС отримав велику дозу радіації — близько 550 бер. Разом із директором станції Брюхановим та головним інженером Фоміним був засуджений на 10 років колонії загального режиму за статтею 220 ч. 2 КК УРСР і, незважаючи на захворювання, відповідно до яких засуджений припиняє відбування покарання, був етапований після суду до Києва, в Лук’янівську в’язницю і далі в колонію в селище Крюкове.

Через 4 роки, після офіційних листів за підписом академіка Сахарова та інших видатних діячів науки, був достроково звільнений у зв’язку із захворюванням. Лікувався в опіковому центрі в Мюнхені. 13 грудня 1995 р. Дятлов помер від інфаркту у віці 64-х років. Торік померла його донька Ольга Дятлова. Її поховали поряд з батьком.

Як відомо, у серіалі «Чорнобиль» заступника головного інженера ЧАЕС у 1986 році Анатолія Дятлова показано негативним героєм, а точніше некомпетентним керівником, халатність якого призвела до вибуху реактора.

Тоді як у 2016 році, на 30-ту річницю катастрофи на ЧАЕС, в Інтернеті з’явилося домашнє відео, яке було зняте невідомим оператором у Анатолія Степановича вдома. В ньому колишній заступник інженера з експлуатації ЧАЕС оприлюднює свою версію того, що сталося в ту ніч.

Довідково: Анатолій Дятлов народився в 1931 році, в селі Атаманове Східно-Сибірського краю. В 14 років пішов з дому. У 1945 вступив у Норильський гірничо-металургійний технікум. У 1953—1959 навчався в Московському інженерно-фізичному інституті за спеціальністю «автоматика і електроніка», закінчив з відзнакою. Працював на суднобудівному заводі ім. Ленінського комсомолу в Комсомольську-на-Амурі, де займався будуванням ядерних реакторів. У 1973 перевівся на Чорнобильську АЕС, що тоді будувалась.

Нагадаємо, 26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. 

Сьогодні мер Києва Віталій Кличко разом із киянами-ліквідаторами аварії на ЧАЕС взяв участь у церемонії покладання квітів до меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи». Також мер столиці отримав нагороду «Народний герой Чорнобиля» (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...