“Вам на Банкову, ребята, треба прийти із барабанами” – нардеп про мітинг біля КМДА

Автор: Ольга Даниленко
14:19 18.09.2023

Нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк нагадав киянам, що мітинги під час війни в Україні заборонені. А проти закупівель барабанів та овочерізок вони прийшли не за адресою – на Банкову треба було. 

“Вам на Банкову, ребята, треба прийти із барабанами” – нардеп про мітинг біля КМДА
Світлодіодне освітлення

Так він прокоментував акцію протесту під КМДА, яка сталася у суботу. Кияни вимагали від КМДА витрачати гроші на ЗСУ, а не на бруківку, овочерізки та 300-т шкіряних барабанів для укриттів.  

“Щодо мітингу під Київською міською радою. Я пропустив момент, де у нас під час війни дозволений мітинг. При всіх рівних. Цей мітинг, напевно за правильні речі, але щоб у нас потім не виникла історія, коли будуть наші вороги качати мітинги неправильні. Це важливо”, – наголосив нардеп в ефірі “Радіо NV”. 

Він зазначив, що роздивляючись фото з акції, помітив вимогу припинити закупівлю овочерізок, барабанів та виробництво серіалів, а ці питання потрібно ставити Офісу президента, а не місцевій владі. 

Про меседжі, я дивився ці фото, і на плакатах був плакат проти серіалів. Але серіал – це не Київська міська рада. І про овочерізки, барабани й ця пароварка. Я дуже добре знаю, як виникла ця історія. Пробачте, а РДА призначає не Київрада, це призначає Офіс президента. Вам на Банкову, ребята, треба прийти із барабанами й спитати, наприклад, а чому люди, які за це відповідали, не звільнені. Там багато питань. Проблеми, які є вони ширші ніж місцева влада”, – пояснив Железняк. 

Також нардеп додав, що після звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка вже підписано нові тендери на виробництво серіалів на 107 млн грн. 

На наступний рік на 2024 закладається 1,7 мільярда гривень і хочуть зробити 53 серіали. Теж питання не до міської ради”, – додав нардеп. 

Додамо, окрім столиці подібні акції з вимогою до місцевої влади спрямувати більше коштів на армію відбулися і в інших містах України. Наприклад, напередодні кілька десятків людей зібралися під стінами міської ради Тернополя з вимогою збільшити фінансування оборони з місцевого бюджету до 15%. А в Одесі люди вже протягом трьох тижнів виходять на протести з вимогою виділяти гроші на армію, а не ремонт суду.

Читайте також: Банкова не карає своїх “слуг-барабанщиків” з РДА, а робить цапа-відбувайла з київського рятувальника

Нагадаємо, мер столиці та голова КМДА Віталій Кличко закликав правоохоронців перевірити, на що витрачають бюджетні кошти голови РДА, яких призначає президент Зеленський.

Як повідомляв “ВК”, у Дніпровський РДА замовили для шкільних укриттів 300 шкіряних барабанів за 890 000 гривень, закупили 12 овочерізок Robot Coupe CL50 за 1,5 млн грн, кожну купували за 131 958 тис. грн. Однак магазини пропонують такі самі за вартістю від 60 до 70 тисяч гривень.

Також, після скандалу із овочерізками та барабанами в укриття Дніпровського району столиці закупили очисники повітря з вбудованим іонізатором по 30 тисяч гривень за штуку.

Крім того, спеціальна комісія Київради виявила, що Солом’янська РДА закупила мати для укриттів із накруткою 100%, причому самі укриття перебувають у дуже плачевному стані.

Великий Київ у Google News

підписатися