Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в рамках інтерв’ю “УП”.
По-перше, ми є учасником глобальної ініціативи Covax. 8 мільйонів доз очікуємо. Перший мільйон очікується з березня. Вакцинування буде вимагати двох ін’єкцій. Тобто 8 мільйонів це для 4 мільйонів людей – 10% населення країни можна провакцинувати”, – розповів прем’єр-міністр.
Він зазначив, що урядом буде встановлений певний порядок вакцинування, тобто спочатку будуть визначені найуразливіші групи ризику. Лікарів, за словами Шмигаля, будуть вакцинувати в першу чергу, адже вони знаходяться під найбільшим ризиком.
Згодом планують провести щеплення людям з відповідними захворюваннями, а також тим, хто надає соціальні послуги, поліціянтам, тощо.
Він підкреслив, що в Україні будуть доступні два види вакцин: безкоштовна та платна:
Буде також вакцинування звичайне, так, як всі ми вакцинуємося, наприклад, від грипу, тобто за свої гроші людина купує вакцину і вакцинується.”
Прем’єр-міністр зазначив, що над організацією процесу вакцинації зараз працює МОЗ, оскільки логістика перевезення і використання тих вакцин є доволі специфічною. Зокрема, вони потребують глибокої заморзки до -70°С.
Окрім того, Шмигаль роз’яснив питання щодо використання російської вакцини для протидії коронавірусу.
Щодо російської вакцини, навіть якщо не зважати на геополітичні моменти, то вона не пройшла третьої стадії клінічних випробувань. Тобто вона не може бути використана в Україні так само, як у розвинутих країнах”, – каже прем’єр.
Третя стадія, за його словами, є найбільш масовою стадією, яка показує всі ризики, загрози, які ця вакцина може в собі нести.
Тому сьогодні мова про закупівлю російської вакцини не йде”, – резюмує прем’єр-міністр.
А тим часом в Україні за добу підтвердили 13 371 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19.
Читайте також: Скільки коштуватиме вакцина від коронавірусу для України