Карантин, день 653. В МОЗ пояснили різницю між бустерною та додатковою дозами вакцини

Автор: Володимир Хлєбников
09:00 26.12.2021

Бустерна та додаткова дози вакцини проти коронавірусу є зовсім різними. Першу вводять, щоб посилити ефективність щеплення, яка з часом знижується, а другу – щоб убезпечити людей, у яких через тяжкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту.

Карантин, день 653. В МОЗ пояснили різницю між бустерною та додатковою дозами вакцини

Про це йдеться коментарі міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.

Він нагадав, що ревакцинальну (бустерну) дозу вже дозволили для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу як для груп ризику за професією. Вони можуть отримати її щонайменше через шість місяців з дати отримання другої дози. Станом на сьогодні ревакцинальну дозу вже отримало 367 осіб.

Згідно з рекомендаціями НТГЕІ, ревакцинація проводиться таким чином: бустер м-РНК вакцинами Modernа та Pfizer на усі типи вакцини. Наприклад, якщо базова вакцинація у вас була зроблена CoronaVac або AstraZeneca, ревакцинальну дозу ви отримаєте мРНК вакциною”, – цитує слова Ляшка УНІАН.

Отримання ревакцинальної дози передбачає видачу документів про вакцинацію, які будуть чинними 270 днів від дати останнього щеплення.

Люди з тяжкими хворобами, у яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28 днів після основного курсу щеплень, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися“, – додав Ляшко.

Нагадаємо, раніше в МОЗ розповіли, коли та кого щепитимуть третьою дозою вакцини від COVID-19.

Читайте також: Карантин, день 648. “Омікрон” в Україні – 5 рекомендацій для населення від МОЗ

Великий Київ у Google News

підписатися