В “Укренерго” пояснили, які фактори поліпшать ситуацію з відключеннями вже в кінці цього місяця

Автор: Любава Лисичкіна
19:43 03.07

Останніми днями графіки погодинних відключень споживачів в Україні застосовуються цілодобово з 0:00 до 24:00.

В “Укренерго” пояснили, які фактори поліпшать ситуацію з відключеннями вже в кінці цього місяця

Про це сказав член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко в ефірі “Суспільного”.

Ситуація з електропостачанням може покращитися у 20-х числах липня завдяки двом факторам, що, відповідно, зменшать рівень енергоспоживання:

  • виведення з ремонту частини генерувального обладнання,
  • прогнозованого зниження температури повітря.

“Ми очікуємо наприкінці липня поліпшення ситуації, тому що є низка позитивних очікувань щодо виходу з ремонтів енергетичного обладнання, яке виробляє електроенергію. Також традиційно для нашого кліматичного регіону очікується зниження температури. Ці два фактори мають сприяти пом’якшенню ситуації в енергосистемі загалом”, –  зявивив Бойко.

За його словами, дефіцит електроенергії, найімовірніше, збережеться, проте буде значно нижчим за наявний рівень.

Крім того, як пояснив Бойко, можливості сусідніх європейських держав щодо імпорту до України електроенергії зараз обмежені через аналогічне зростання внутрішнього споживання у спеку. Останніми днями цей обсяг знизився. Але “Укренерго” підбирає до цього максимального рівня шляхом залучення аварійної допомоги від наших сусідів, активуючи відповідні запити, зазначив він.

Водночас Бойко уточнив, що імпорт є гарантованим перетіканням електричної енергії, а аварійна допомога, яку просить НЕК у суміжних системних операторів, надається лише за наявності можливості надати таку.

“У наших сусідів – схожа погода, схожа температура, схоже підвищення навантаження в енергосистемі. Тому не завжди вони можуть надати нам таку допомогу”, – доповнив член НР компанії.

Як повідомлялося, у ДТЕК назвали час відключення на завтра, 4 липня. Крім того, “ВК” писав про те , як розпізнати вчасно аварійне відключення світла та вберегти електроприлади, щоб не погоріли.

Варто зауважити, що є ті мешканці, які  можуть залишитись без опалення взимку під час відключень електроенергії.

Читайте також: Аварійне відключення світла – як розпізнати вчасно та вберегти електроприлади, щоб не погоріли

Нагадаємо, дефіцит електроенергії взимку може сягати 35%. Втім, є думка, що кияни можуть суттєво допомогти енергосистемі, якщо вимкнуть бойлери і повернуться до централізованого постачання гарячої води.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин