Відключення світла взимку: хто може залишитись без опалення і як до цього підготуватися

Автор: Галина Ворона
16:52 03.07

Мешканці багатоповерхівок, квартири яких розташовані вище 9-го поверху, можуть залишитися без опалення під час відключень електроенергії.

Відключення світла взимку: хто може залишитись без опалення і як до цього підготуватися

Як повідомляє “Комерсант український”, про це в ефірі національного телемарафону сьогодні сказав голова ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

За словами експерта, щоб підняти тепло на таку висоту можна, якщо забезпечити насосну групу генераторами. Але це потребуватиме величезної кількості палива.

“Зимою опалення будуть подавати. Питання в тому, звідки воно буде генеруватися? А друге питання — як підіймати на багатоповерхівки це опалення? До 9 поверху тиск може дати теплостанція. Я живу у 24-поверховому будинку, тут буде важка ситуація, якщо не забезпечити помпову групу додатковими генераторами”, — сказав Ігнатьєв.

Він додав, що каналізація при цьому буде працювати й без світла.

Як багатоквартирним будинкам підготуватися до зими без світла

За словами директора Центру дослідження енергетики Олександра Харченка, насамперед мешканцям потрібно переконатися, що в будинку працюють насоси і вони оснащені резервним живленням. Інакше опалення і вода проходитимуть повз будинок і не зайдуть до нього, коли будуть відключення.

Ліфт теж має працювати навіть в умовах відключень світла. Особливо це стосується будинків із понад 20 поверхами. Адже мешканці верхніх поверхів, якщо це літні люди, опиняться практично в ув’язненні.

Також у квартиру можна встановити батареї для живлення електроприладів. Приміром, встановлення батареї для забезпечення мінімальних потреб може коштувати від 25 до 27 тисяч гривень.

Читайте також: Аварійне відключення світла – як розпізнати вчасно та вберегти електроприлади, щоб не погоріли

Нагадаємо, дефіцит електроенергії взимку може сягати 35%. Втім, є думка, що кияни можуть суттєво допомогти енергосистемі, якщо вимкнуть бойлери і повернуться до централізованого постачання гарячої води.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин