Постанова передбачає створення та забезпечення роботи державної установи “Школа супергероїв”. Крім статуту установи, Уряд також прийняв порядок обрання директора на конкурсних засадах, а також умови оплати праці та схеми посадових окладів.
Передбачено, що функціонування “Школи супергероїв” забезпечуватимуть 235 працівників.
У пояснювальній записці зазначається, що наявна модель, при якій освітні послуги в лікарнях дітям надають вчителі зі звичайних шкіл, не забезпечує врахування особливостей такого освітнього процесу. Більшість таких дітей не отримує освітні послуги повною мірою, а частина – завдяки волонтерам. Однак це не забезпечує системності й безперервності такого процесу.
Кабмін підтримав впровадження нової моделі під назвою “Школа супергероїв” для забезпечення освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога в лікарнях.
Як пояснили в МОН, за розробленою моделлю при великих дитячих лікарнях в усіх областях України будуть створені освітні центри, де зможуть отримати освітні послуги діти, що мають онкологічні захворювання, СНІД, потребують постійного гемодіалізу, чекають на операції, перебувають в опікових центрах та психіатричних лікарнях, перебувають у лікарнях з COVID-19, отримують реабілітаційну допомогу.
Освітні послуги будуть безкоштовно надаватися мотивованими педагогами зі спеціальною підготовкою та відповідними зарплатами для роботи саме з такою категорією вихованців та учнів. Для забезпечення якісною освітою передбачено створення в “Школі супергероїв” навчально-методичного центру, який забезпечить розробку методик та впровадження сучасного світового досвіду.
Установа фінансуватиметься з державного бюджету України.
Нагадаємо, Київські школярі з понеділка, 1 листопада, за парти не повертаються – деталі.