В Україні з’явилися пам’ятні монети «Крапля життя», присвячені донорам

Автор: Любава Лисичкіна
23:44 17.06

Нові пам’ятні монети присвячені насамперед донорам крові, чий неоціненний внесок рятує життя і підтримує здоров’я нації.

В Україні з’явилися пам’ятні монети «Крапля життя», присвячені донорам
Про це повідомили у Національному банку.
 
На аверсі пам’ятних монет “Крапля життя” в центрі зображено об’ємну краплю крові, яку оточують схематичні фігури людей, з’єднаних рукостисканнями. Цей образ є свідченням благородної спільної мети – рятувати життя. Від кожної фігури до центру кола рухаються стилізовані краплі крові, які символізують особистий внесок у донорство кожного небайдужого. Вгорі по центру розміщено малий Державний Герб України; написи: “УКРАЇНАˮ, номінал, графічний символ гривні ₴ та рік карбування.

На реверсі на дзеркальному тлі праворуч розташований напис “ЖИТТЯˮ, який стилізовано під систему для переливання крові з голкою. Цей елемент символізує процес забезпечення кров’ю судин, що зображені внизу ліворуч. Стилізована крапля та напис “ЖИТТЯ” гармонійно поєднуються в назву монети – “Крапля життя”. Фактура матового тла, на якому розміщені всі ці елементи, символізує велику потребу в донорстві під час війни.

Дизайн монет створила київська художниця Марина Куц.

Пам’ятні монети “Крапля життя” введені в обіг 14 червня 2024 року. Монета з нейзильберу має номінал 5 гривень, зі срібла – 10 гривень. Тираж – до 75 тис. та 5 тис. штук відповідно.

В інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація пам’ятних монет з нейзильберу розпочнеться з 17 червня 2024 року (інформація про реалізацію пам’ятних монет зі срібла буде опублікована на вебсайті інтернет-магазину).

 
Під час презентації заступник Голови НБУ Олексій Шабан разом з керівником одного з столичних центрів крові відзначили медиків бригади забору крові, які забезпечили супровід донації, та донорів – співробітників НБУ, які щорічно доєднуються до корпоративної акції зі збору крові.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин