«Охматдит» поповнився 16 літрами крові, донорами стали заступник міністра та чиновники

20:30 14.06

У Всесвітній день донора крові у НДСЛ «Охматдит» працівники міністерств і відомств здавали кров. Потужності цього центру крові дозволяють прийняти протягом дня 40 донорів.

«Охматдит» поповнився 16 літрами крові, донорами стали заступник міністра та чиновники
Світлодіодне освітлення
 
Після анонсування заходу графік кровоздачі був заповнений всього за кілька годин. Медики обстежили потенційних донорів і 36-ти з них дозволили здати кров. Це означає, що до запасів додалося 16 літрів крові, які дадуть змогу надати необхідну медичну допомогу майже півсотні пацієнтів.
 
Серед донорів – перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров. У спілкуванні з журналістами він розповів, що здає кров вже багато років поспіль і робить по кілька донацій на рік. Бо, як лікар- анестезіолог за фахом, добре знає як донорська кров буквально повертає людей до життя. А як чиновник міністерства – наскільки важливо у час війни утримати систему крові в країні на належному рівні.
 
 Дмитро Коваль, генеральний директор СДУ «Український центр трансплант-координації»:
«А ще разом з МОЗ ми розробляємо унікальну електронну інформаційну систему – вона об’єднає інформацію про потреби всіх учасників системи крові, починаючи від лікарень і госпіталів до центрів крові. Але і для її успішного функціонування важливе саме регулярне донорство – і ми закликаємо українців, які вже хоч раз здавали кров, робити це 3-4 рази на рік. Тим більше, що саме регулярне донорство допомагає постійно моніторити стан свого здоров’я».

Великий Київ у Google News

підписатися