Такий прогноз висловив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, пише Landlord.
За його словами, на зростання цін впливають війна, порушення логістичних ланцюгів, ціни на пально-мастильні матеріали, а також курс гривні щодо долара.
Також на підвищення ціни на продукти вплине повернення акцизів на паливо.
Економічний експерт Олександр Хмелевський каже, що вже у листопаді українці спостерігатимуть “стрибок” на цінниках. Хоча зараз відбувається сезонне зниження, стабілізація цін, яка пов’язана із суттєвою пропозицією овочів та фруктів. Однак вони подорожчають набагато більше: у середньому на 30–35%.
Щодо цін на хліб і борошно, то Україна має значні запаси зерна, що означає відсутність дефіциту. Але через обмеження експорту найближчими місяцями, на думку експерта, ціни зростатимуть помірно на 10-15%.
Така ж тенденція очікується щодо вартості олії та цукру, які можуть додати в ціні 15-20%.
За прогнозами Інституту аграрної економіки, після жовтня сезонні овочі в Україні здорожчають, тоді як ціни на крупи очікує сезонне зниження:
- рис — до 60-65 грн за кг
- гречка — до 70-75 грн за кг
- пшоняні крупи — до 25-30 грн за кг
- манна та ячна крупа — до 20-25 грн за кг
Ціни на гречку можуть трохи впасти завдяки тому, що 2022 року площі під посіви цієї культури агровиробники збільшили в 1,5 разу. В результаті зібраного врожаю цілком може вистачити для задоволення внутрішніх потреб країни.
Нагадаємо, закордонні мережі супермаркетів створюватимуть полиці з українськими продуктами.