В Українському інституті національної пам’яті кажуть, що цей віртуальний музей створили для тих, хто хоче отримати доступ до правди. Також це важливий інструмент збереження пам’яті.
Тут зібрана інформація, підтверджена офіційними українськими та міжнародними організаціями, як дозволяє зрозуміти, що насправді відбулося на українських територіях.
Чи ви помічник Державного секретаря США, чи ви студент-дослідник Східної Європи, чи журналіст з Африки, який намагається розібратися в подіях в Європі… Це для цих цільових аудиторій. Вчитель у школі теж може використати портал, щоб показати правдиву історію”, – пояснює директор УІНП Антон Дробович.
На сайті є інформація про ключові події з початку окупації Криму в 2014-2015 роках, а також – про конкретних осіб й основні сфери, на які вплинула окупація частини території країни за ці роки.
Зараз у музеї вже 20 історій російських злочинів. Кожен кейс – окрема подія, що містить опис, відео очевидців та телеканалів, записи з камер спостереження та іншу інформацію, яка допомагає зрозуміти перебіг подій.
Експозиція щодо злочинів у Криму – лише початок. Далі у планах – кейси з окупації Донбасу.
Читайте також: Зеленський має пояснити, чому сьогодні мільярди йдуть країні-агресору – депутати «ЄС»
Нагадаємо, столичний музей показує колекцію багатств, подарованих церквам князями і гетьманами.