В Україні за добу хірурги-трансплантологи врятували 12 людей, зробивши пересадку органів

Автор: Любава Лисичкіна
19:45 19.04

Світла пам’ять кожному померлому донору і безмежна вдячність їхнім родинам за непрості, але дуже важливі рішення. Стан усіх прооперованих пацієнтів відповідає рівню складності перенесеного втручання.

В Україні за добу хірурги-трансплантологи врятували 12 людей, зробивши пересадку органів
Світлодіодне освітлення
Про трансплантацію, яка пройшла у 5 медичних центрах країни, де було проведено 12 органних пересадок, розповіли в Українському центрі трансплант-координації.
 
Зокрема, працювали трансплант-команди Інституту серця МОЗ УкраїниНаціонального Наукового Центра хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова, Першого медичного об’єднання ЛьвоваКиївської обласної клінічної лікарні. Наймолодшій реципієнтці – 32 роки, найстаршій – 58.
 
Так, в Інституті серця цієї доби провели три трансплантації. 

 
 Зокрема,  у Вінницькій обласній  клінічній  лікарні імені М. І. Пирогова провели довгоочікувану операцію 32-річній Тетяна. Цієї рятівної операції вона чекала 13 років! Хворобу нирок у неї виявили ще під час медогляду у школі. З того часу періодично проходила стаціонарне лікування. У студентські роки недуга загострилася, довелося перейти на діаліз. Коли в країні почала стрімко розвиватися трансплантація, Тетяна стала в лист очікування на пересадку нирки. Але тільки зараз Єдина інформаційна система визначила, що саме Тетяна може стати реципієнтом органу померлого донора. 
На другий день після трансплантації Тетяна запитала у лікарів – а чи зможе вона тепер займатися спортом. А ще ця операція дає шанси збутися найголовнішій мрії Тетяни і її чоловіка – народити дитину.
 

Великий Київ у Google News

підписатися