В Україні вдвічі зросла кількість щелепно-лицевих хірургів з досвідом лікування пацієнтів з вогнепальними травмами

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 15.01

Фахівці кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця спільно із щелепно-лицевими хірургами з України та Фінляндії провели важливе дослідження. 

В Україні вдвічі зросла кількість щелепно-лицевих хірургів з досвідом лікування пацієнтів з вогнепальними травмами Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, вперше у нашій державі проведено опитування з метою аналізу викликів і рішень при наданні допомоги пацієнтам, з якими стикається українська система щелепно-лицевої хірургії під час війни в різних регіонах країни.

У рамках дослідження проведено онлайн-опитування близько 100 респондентів: досвідчених військових і цивільних спеціалістів щелепно-лицевого профілю, науково-педагогічних працівників профільних кафедр закладів вищої освіти та слухачів, які навчаються у закладах післядипломної освіти.

Під час опитування відзначалося, що основні виклики, з якими зіткнулася українська система охорони здоров’я із початком повномасштабної війни, включали, з-поміж іншого, і різке зростання мінно-вибухових і вогнепальних поранень серед комбатантів і цивільного населення.

Так, понад 32% поранень під час війни, згідно із дослідженням, припадають на ділянку голови та шиї. У структурі санітарних втрат поранені в щелепно-лицеву ділянку складають близько 6%. Значна частина уражень цієї анатомічної локалізації супроводжується утворенням дефектів і деформацій обличчя, що потребують складного багатоетапного лікування.

Відповідно до висновків дослідження, війна змусила багатьох фахівців розширити свої професійні здібності, перепрофілюватися або здобувати нові навички в бойових умовах.

Так, за останній рік:

  •  відсоток щелепно-лицевих хірургів, що мали досвід лікування пацієнтів з вогнепальною або мінно-вибуховою травмою зріс з 43,4% до 86,6%;
  •  частка лікарів, що вдало користуються CAD/CAM-технологіями (цифрова методика, що автоматизує створення ортопедичних конструкцій) складає 70,2%.

Виконане дослідження дозволило визначити реальний стан медичного забезпечення, освітньої складової, дати оцінку клінічному досвіду та тактиці ведення пацієнтів з мінно-вибуховою та вогнепальною травмою.

До слова, вперше в Україні спеціалісти Охматдиту провели унікальну операцію на грудній клітці немовляті.

Великий Київ у Google News

підписатися