Вперше в Україні: спеціалісти Охматдиту провели унікальну операцію на грудній клітці немовляті

Автор: Любава Лисичкіна
18:46 15.01

Хлопчик з‘явився на світ з рідкісним синдромом – асфіктична торакальна дистрофія (Jeune’s syndrome). Він трапляється не частіше, ніж 1 раз на 130 тисяч новонароджених. Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяці на правому боці та у 2,5 місяці на лівому.

Вперше в Україні: спеціалісти Охматдиту провели унікальну операцію на грудній клітці немовляті Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
 Про це ідеться  дописі медзакладу у соцмережі.
 
Лікарі говорять, що такі діти народжуються з маленькою грудною кліткою, яка має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень. Це не дає дитині нормально дихати. Природній перебіг дуже тяжкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання.
 
Довідково:
 
У 1995 році американський хірург Терренс Девіс запропонував спосіб хірургічного лікування цієї вади, який назвав латеральною торакальною експансією. Ця операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Такі втручання є рідкісними і проводились лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії.
 
Коли такий пацієнт поступив до Охматдиту, спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід. Дитині був один місяць. Проводити таку операцію було дуже ризиковано. Адже наш пацієнт наймолодший з тих, про кого вже писали в літературі.  
 
«Суть операції полягає в тому, що послідовно пересікаються 6 ребер в шахматному порядку. А потім зʼєднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. За рахунок цього збільшується обʼєм грудної клітки», – пояснює хірург Охматдиту, професор Євген Руденко.
Зараз у дитини вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, а за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився. Це дає  надію, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати.
 

Великий Київ у Google News

підписатися