«Сьогодні Україна і весь демократичний світ вшановує жертв Голокосту, трагедії Бабиного Яру, жертв Шоа. Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв та численних жертв серед представників інших меншин, мав стати уроком для всього людства. Застереженням всім народам про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», – зазначив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.
Він відзначив, що сьогодні український народ знову переживає подібні звірства. Це – злочини окупантів в Бучі, на Харківщині, Херсонщині.
«Розстріляні, закатовані, зґвалтовані діти, жінки, чоловіки. Як солдати 1-го Українського фронту саме цього дня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцімі, так теперішні воїни української армії зобов’язані перемогти в цій війні, аби покласти край новому геноциду», – наголосив Попко.
За його словами, на ЗСУ на народові України зараз лежить важлива місія, аби світ не пережив подібні страхіття знову.
Нагадаємо, масовою братською могилою і символом Голокосту у Києві є Бабин Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади. Близько півтора мільйона євреїв було знищено нацистами на території України. Це – чверть усіх жертв Голокосту, який є злочином проти всього людства.
Зазначимо, «голокост» з грецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – це систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної та національної приналежності.