В Україні починається новий спалах COVID-19 – експерт

Автор: Марія Супрун
12:41 05.02

Є підстави вважати, що в Україні розпочинається новий спалах коронавірусу.

В Україні починається новий спалах COVID-19 – експерт

Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, ексзаступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, пише Ліга.

За його словами, кількість госпіталізованих людей переважає тих, хто виходить з лікарень, а отже очікується перевантаження медичної системи.

“За офіційною статистикою кількість людей, що одужали переважає кількість нових випадків у 2,5 рази. Це не означає, що захворюваність йде на спад. За офіційною статистикою, кількість госпіталізованих переважає кількість виписаних з лікарень. Це означає, що захворюваність зростає. Поки що це яскраво видно у трьох регіонах – Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька область”, – сказав Ковтонюк.

На думку експерта, Україні слід відійти від показника виявлених випадків при аналізі ситуації з поширення COVID-19, натомість треба розглядати кількість та динаміку госпіталізованих. І саме від цих показників ухвалювати рішення, зокрема і щодо запровадження карантинних заходів.

Ковтонюк прогнозує подальше навантаження на систему охорони здоров’я й рекомендує представникам влади зосередити увагу на реанімаційних ліжках, оскільки саме вони нині є “вузьким” місцем в лікарнях. Впродовж всього січня їх зайнятість тримається на рівні 45% і буде зростати.

Нагадаємо, в Києві вже складають списки людей на вакцинацію від COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...