В Україні планують заборонити ватні палички, одноразовий посуд та соломинки для напоїв

Автор: Галина Ворона
12:55 04.07

В Україні планують поступово обмежити обіг пластикової продукції одноразового використання.

В Україні планують заборонити ватні палички, одноразовий посуд та соломинки для напоїв

Про це повідомляє Міндовкілля.

Заборона на виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження стосуватиметься такої продукції:

  • гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;
  • ємності з пінополістиролу та пластикові ємності у формі блістерного паковання або лотків – для готових харчових продуктів, які споживаються на місці або беруться на виніс;
  • мішалки та соломинки для напоїв;
  • палички, що прикріплюються до повітряних куль;
  • шпажки;
  • одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.

Це рішення базується на Директиві ЄС 2019/904 про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля, ухваленій у 2019 році. Україна прагне імплементувати цю директиву через новий законопроєкт, що наразі розробляється.

Як додали у Міндовкілля, Україна рухається європейським курсом, відтак і впроваджує європейські практики у боротьбі за чисте довкілля.

Читайте також: Читайте також: Авоськи знову в тренді! Столичний супермаркет знайшов “креативний” спосіб обійти закон про пакети (ФОТО)

Як повідомляв “ВК”, у червні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про обмеження в Україні обігу пластикових пакетів. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року заборонили розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

На початку 2022 року уряд України підняв мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. З 1 січня 2023 року почала діяти заборона на розповсюдження тонких та надтонких поліетиленових пакетів товщиною до 50 мкм в магазинах, на ринках та в закладах харчування. Така заборона є третім етапом обмеження обігу пластикових пакетів відповідно до Закону №2051-1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин