Про це повідомляє Мінагрополітики.
На нараді обговорили алгоритм взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади, дотримання всіх умов під час обробки полів засобами захисту рослин, та неналежне використання аграріями агрохімікатів.
Ключовими питаннями стали обговорення основних причин отруєння бджіл, заходів профілактики отруєння.
Також обговорювали механізми встановлення факту отруєння, обов’язків фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які застосовують засоби захисту рослин.
У нараді взяли участь представники Мінагрополітики, МВС, Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Нацполіції, обласних державних адміністрацій та профільних асоціацій у сфері бджільництва, а також аграрії.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький нагадав, що при кожній громаді функціонують комісії, до складу яких входять аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування, які мають встановлювати факти загибелі бджіл, в тому числі ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів й за отруєння бджіл.
Наразі створено 1032 таких комісій.
На нараді також визначили заходи, які необхідно здійснити для попередження та мінімізації випадків загибелі бджіл, зокрема:
- проведення інформаційної кампанії щодо роз’яснення вимог законодавства в ОТГ;
- напрацювання змін до законодавства з метою створення сприятливого клімату для ведення діяльності у галузі бджільництва;
- продовження співпраці з Нацполіцією та Держпродспоживслужбою щодо недопущення порушень законодавства у частині застосування пестицидів та агрохімікатів.