В Україні на одного новонародженого припадає троє померлих — Опендатабот

Демографічна ситуація в Україні продовжує погіршуватися. За даними Опендатабот, у 2025 році в країні народилися понад 168 тисяч дітей, тоді як кількість померлих сягнула 485 тисяч осіб. Таким чином, на одну новонароджену дитину припадає майже троє померлих.

Порівняно з попереднім роком смертність зменшилася на 2%, однак народжуваність скоротилася ще на 4,5%. Це означає, що навіть попри невелике зниження рівня смертності, загальний демографічний баланс залишається різко негативним.

Читайте також: Уночі проти 24 січня російські війська масовано атакували Київ та Харків

Найбільше дітей у 2025 році народилося в Києві — 11,5% від загальної кількості по країні. Далі за показниками йдуть Львівська та Дніпропетровська області.

Водночас найбільше зниження смертності зафіксували у Полтавській та Рівненській областях — мінус 4%. У Києві ж ситуація протилежна: там смертність за рік зросла на 2%.