В Україні можуть провести випробування COVID-вакцини у формі спрею, – Степанов

Автор: Марія Супрун
15:48 24.02

Україна може взяти участь у клінічних випробуваннях нової вакцини проти коронавірусу COVID-19 розробки індійської компанії “Bharat Biotech”. Вона випускатиметься у формі спрею чи крапель.

В Україні можуть провести випробування COVID-вакцини у формі спрею, – Степанов

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.

У ході переговорів з компанією “Bharat Biotech” дійшли згоди про обопільну готовність виробника і України до участі в клінічних випробуваннях нової розробки, нової вакцини, яку вони виготовили, у формі назального спрею чи крапель. Це новий продукт. Вони зараз починають першу стадію клінічних випробувань, будуть достатньо швидко рухатися. Про другу і третю стадію – ми можемо частину клінічних випробувань провести в Україні. Завершити всі випробування вони планують до вересня-жовтня цього року, щоб вийти вже з продуктом на ринок”, – зазначив Степанов.

За словами Степанова, проведення частини випробувань вакцини в Україні є важливим, оскільки це “дає пріоритетний доступ” до неї “в разі доведення її ефективності”. І форма крапель набагато зручніша.

Нагадаємо, в Україні перший медик вже прищепився індійською вакциною проти коронавірусу.

Зазначимо, що Київ також готовий до старту вакцинації – сьогодні столиця отримала перші 42 600 доз вакцин виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...