В США замислилися над відправкою до Києва спецпризначенців: що сталося

Автор: Володимир Хлєбников
21:57 22.05

У військових і дипломатичних колах США розглядають плани відправлення до Києва військ спецпризначення для охорони посольства. Американська дипмісія відновила роботу в українській столиці в середині травня.

В США замислилися над відправкою до Києва спецпризначенців: що сталося

Про це пише газета The Wall Street Journal із посиланням на представників американської адміністрації.

«Президентові Байдену наразі не подавали (на розгляд, – прим. “ВК“) такої пропозиції. Якщо він її схвалить, військові будуть розгорнуті лише для оборони й безпеки посольства, яке знаходиться в зоні досяжності російських ракет», – розповіли представники адміністрації США.

Таким чином президент Байден опиниться перед вибором: уникнення військової присутності США в зоні бойових дій та обґрунтована загрозою безпеці американських дипломатів. Поки що Держдепартамент США забезпечує безпеку посольства силами корпусу охорони Служби дипломатичної безпеки.

Читайте також: У вишиванках та рожевих панамах відновили роботу співробітники посольства США

Раніше глава Білого дому неодноразово заявляв про важливість уникнення залучення американських військ до війни в Україні. Американська адміністрація пояснює це необхідністю запобігти протистоянню між двома ядерними державами – США та РФ.

Посольство США в українській столиці закрили в середині лютого через занепокоєння військовими маневрами Росії. Невеличку групу американських дипломатів перевели до Львова, перш ніж перевезти до Польщі.

На початку травня дипломатична місія США почала відновлювати роботу в Києві.

Читайте також: Дуда в Києві потролив росіян: “Так тікали, що навіть шапки загубили!”

Великий Київ у Google News

підписатися