В Славутичі планують перейти на відновлювальні джерела енергії та відновити міні-ТЕЦ

Місто також має амбітний проєкт, який передбачає встановлення міні-ТЕЦ, що працюватиме на відходах деревини – вартість проєкту складе понад шість мільйонів євро.

Про це  повідомив мер міста Юрій Фомічев.

Славутич планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії. Наразі місто розробило план «Power Славутич», що передбачає перехід на 100% відновлювані джерела енергії – найближчим часом його планують ухвалити. 

Міський голова Юрій Фомічев розповів, що вважає план реалістичним, а Славутич – це «єдине місто в Україні, яке готове впроваджувати такі зміни». Адже Славутич – це «місто атомників» енергоефективність – це першочерговий напрямок.

У міста невеликий бюджет на розвиток, проте міська влада активно розвиває міжнародну співпрацю. Наприклад, у 2023 бюджет Славутича складав 300 мільйонів гривень, а завдяки міжнародним проєктам було залучено ще 417 мільйонів.

Місто також має амбітний проєкт, який передбачає встановлення міні-ТЕЦ, що працюватиме на відходах деревини – вартість проєкту складе понад шість мільйонів євро. Таку ТЕЦ можна буде використати для створення електроенергії для критичної інфраструктури у випадку повного блекауту, який місто вже пережило на початку повномасштабного вторгнення.

У березні 2022 року Славутич шість діб був повністю без електроенергії – тоді люди готували їжу на своїх подвірʼях. Місто повністю залежить від газу, тому міська влада шукає альтернативні способи забезпечення електроенергією, пояснюють в місцевій владі.

Раніше повідомлялося, що місті Славутич Київської області будуватимуть Північно-український ядерний науковий хаб. Науково-дослідні інститути, освітні установи та енергетичні компанії об’єднаються для створення нових проєктів атомних електростанцій. Також розв’язуватимуть проблеми безпеки їхньої експлуатації, розглядатимуть проєкти зі збереження та утилізації ядерних відходів.

До слова, у передмісті зведуть лікарню відновного лікування та реабілітації: будуватимуть американці.