В Пущі-Водиці знову рубають вікові дуби під забудову

Автор: Галина Ворона
09:30 29.04.2021

У Пущі-Водиці почали рубати вікові дуби під забудову багатоквартирними будинками на ділянці площею 21 га. Уже знищено понад 10 дубів.

В Пущі-Водиці знову рубають вікові дуби під забудову
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці громадської природоохоронної організації “Київський еколого-культурний центр”.

Фото з місця додаються.

Як зазначається, цю територію, яка офіційно лісом не рахується, передали в 2007 р приватному підприємству “Продмарт”.

За словами активістів, якщо тут будуть побудовані будинки, то доведеться прокладати дорогу і комунікації до них або через національний парк “Голосіївський”, або через заказник Межигірсько -Пуща-Водицький, які знаходяться по сусідству. Одне порушення автоматично буде народжувати інші.

На жаль, це не перший приклад, коли “вибухають бомби”, закладені ще при Омельченко і Черновецького, коли Київміськрада у величезній кількості роздавав київські ліси під забудову”, – говориться у повідомленні.

В КЕКЦ вважають, що київська міська влада не тільки терміново повинна розірвати договір оренди з “Продмарт”, а й провести інвентаризацію інших ділянок київських лісів і зелених зон, переданих в оренду під забудову, розірвати договори оренди і повернути ліси до лісопаркових господарств.

Читайте також: Еко-парковка для тенісної школи чи будівництво в Пущі-Водиці? Розслідування «Великого Києва» 

Нагадаємо, минулоріч у Пущі-Водиці почали кримінальне провадження проти незаконного будівництва. Обіцяли санаторій, але зібралися будувати ЖК, до того ж, вирубали понад 200 дерев.

Великий Київ у Google News

підписатися