Еко-парковка для тенісної школи чи будівництво в Пущі-Водиці? Розслідування «Великого Києва»

12:12 15.02.2021

Чергове земельне питання в стінах Київради викликало резонанс. Тож «Великий Київ» розбирався чи буде ще одна забудова в Пущі-Водиці.

Еко-парковка для тенісної школи чи будівництво в Пущі-Водиці? Розслідування «Великого Києва»

На пленарному засіданні ІІ сесії Київради 11 лютого депутатами було заплановано розглянути низку питань землекористування. Про це свідчить відповідний проєкт порядку денного, оприлюднений на сайті Київради.

Зокрема, мали розглянути проєкт рішення про передачу ТОВ «Міжнародна тенісна академія» (ТОВ «МТА»), кінцевим бенефіціаром якого є бізнесмен та меценат Ігор Кононенко, в оренду земельної ділянки площею 0,32 га для будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (окрім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Міській, 9, вул. Лісній в Оболонському районі.

В документах оприлюднених на сайті Київради, зазначено, що ділянка вільна від капітальної забудови, належить до земель комунальної власності та надаватиметься в оренду на 5 років, а розмір надходжень до бюджету столиці від орендної плати щорічно складатиме орієнтовно більш як 162 тис. грн.

Даний проєкт рішення було підтримано профільною Постійною комісією Київської міської ради з питань містобудування, архітектури і землекористування минулого скликання, а після доопрацювання також і новим складом комісії депутатів поточного скликання, та винесено на пленарне засідання Київради.

Проте розглянути це та багато інших питань протягом семи годин роботи депутати не встигли з огляду на велику завантаженість та дискусійність окремих проєктів рішень. Тож розгляд перенесли на наступний сесійний день.

Та поки кипіла робота в сесійному залі з’явився допис громадського активіста Костянтина Піонтковського (та аналогічний допис на сторінці громадської організації «Київська Пуща») з твердженням, що землю можливо планують виділити МТА під будівництво закритого паркінгу чи гаражів, та проханням до депутатів заблокувати розгляд цього пункту порядку денного, щоб додатково розібратись в питанні, ознайомитись з проєктом та провести громадські слухання.

В викладеному в коментарях до допису зверненні від імені керівника ГО «Київська Пуща» Петра Тігунова до депутата Київради від фракції «Голос» Костянтина Богатова вказано, що розгляд даного проєкту проводився профільною комісією Київради без залучення представників громади Пущі-Водиці.

Також зазначено, що доречно було б отримати додаткові пояснення від потенційного орендаря, бо можливо клопотання носить благі наміри, наприклад, улаштування еко-парковки.

«При цьому ми розуміємо, що звернення ТОВ «МТА» до Київради з відповідним клопотанням про надання даної земельної ділянки може складатися цілком з благих намірів влаштування, наприклад, на зазначених територіях, тимчасових паркувальних майданчиків. Водночас, вважаємо, що і громаді Пущі-Водиці, і Вам, як депутату Київської міської ради, члену профільної комісії Київради з екологічної політики, та й всім депутатам Київради нинішнього скликання доречно отримати додаткові пояснення потенційного орендаря щодо порядку використання зазначених територій, збереження зелених насаджень, облаштування еко-парковки зі збереженням трав’яного покрову тощо» – йдеться у зверненні ГО «Київська Пуща».

На допис відгукнувся депутат Костянтин Богатов, який повідомив, що його фракція за даний проєкт не голосуватиме.

В коментарях виданню «Великий Київ» автор допису Костянтин Піонтковський повідомив, що як місцевий мешканець, який в т.ч. бореться з незаконними забудовами рекреаційної зони Пущі-Водиці, він переживає, щоб на вказаній ділянці не розпочалась нова забудова. Та водночас розуміє проблеми тенісної школи «МТА» з паркуванням та не проти варіанту облаштування еко-парковки.

Також повідомив, що має позитивний досвід співпраці з «Міжнародною тенісною академією», керівництво якої на його прохання допомогло з безкоштовним поселенням у власному гуртожитку учасників мистецької конференції.

Під час відеоконференції членів ГО «Київська Пуща» 13 лютого він між іншим проінформував колег, що очікує на контакт з керівництвом МТА для ознайомлення з проєктом та не вбачає проблем, якщо на ділянці буде влаштовано еко-парковку без будівництва.

А керівник громадської організації Петро Тігунов повідомив щодо необхідності розроблення порядку дій задля упередження прийняття Київрадою неузгоджених з громадою рішень:

«Будемо вникати в матеріали сесії і власне встановлювати контакти з власниками, орендарями цих об’єктів. Тому що треба на етапі ще розгляду їхніх пропозицій того, що вони хочуть робити, треба узгоджувати з громадою і з тими людьми, що займаються збереженням охоронюваної Пущі, для того щоб не допустити там злочинів. А вони на жаль інколи виникають. І багато є таких власників, які насправді мають абсолютно благі наміри, але враховуючи те, що про них не знає громада, то й не зрозуміло як нам на них відреагувати. Тому треба дивитися, але якщо там абсолютно все нормально, то ніяких, думаю, проблем і не буде

В свою чергу директор ТОВ «МТА» Вадим Гуменюк в коментарі журналісту «ВК» повідомив, що оренда занедбаних вузьких ділянок вздовж огорожі МТА дійсно має на меті лиш упорядкування паркування автомобілів численних відвідувачів спортивного закладу, в якому навчається більш як 700 юних спортсменів. І хоч на території закладу функціонує спортивний інтернат і гуртожиток для постійного проживання на 200 місць, все ж багато дітей до школи привозять батьки.

Виділення ділянки дозволить облаштувати декілька десятків паркувальних місць, що значно розвантажить від автомобілів навколишні вулиці. Тимчасові паркомісця будуть в форматі «еко» зі спеціальної плитки з отворами для проростання трави, жодне дерево при цьому не постраждає.

Він також зауважив, що міцна громада Пущі-Водиці, де кожен один одного знає, стикається з багатьма викликами у збереженні унікальних місцевих зелених зон, тому жителі дійсно вправі бути поінформованими про виділення землі. Тож повідомив, що запрошує найближчим часом зацікавлених місцевих жителів та активістів до МТА для ознайомлення з проєктною документацією, щоб зняти будь-які питання законності.

Відреагував на побоювання громади у своєму дописі і сам бізнесмен Ігор Кононенко. Він зазначив, що попри постійні звинувачення в недотриманні обіцянок, як то будівництві дорогого тенісного клубу замість спортшколи для дітей, МТА завжди створює саме заявлені, соціально-орієнтовані спортивні об’єкти. Та запросив місцеву громаду Пущі-Водиці до МТА отримати всю необхідну інформацію щодо зазначеного проєкту.

«У 2016-му чимало інтернет-видань рясніло заголовками “Кононенко замість спортшколи для дітей збудував дорогий тенісний клуб”.

А насправді п’ять років тому на місці колишнього занедбаного дитячого табору у Пущі-Водиці ми побудували Міжнародну тенісну академію (МТА), якою я дуже пишаюся.

МТА готує українських спортсменів до участі у міжнародних турнірах і чемпіонатах та є ідеальною тренувальною базою для національних збірних команд.

У нас регулярно тренуються спортсмени Федерації тенісу, проводять свої навчально-тренувальні збори Національна дефлімпійська збірна команда з волейболу, Національна федерація із баскетболу та Національна федерація із футболу.

Протягом року відбувається понад 300 тенісних спортивних заходів. І майже кожні вихідні проводимо дитячі змагання (регіональні, всеукраїнські або міжнародні).

У 2016 році ми реконструювали тенісні корти на Повітрофлотському проспекті. Вони були у вкрай занедбаному стані. Тепер це сучасна Тенісна Арена МТА Жуляни , що вже здобула славу найпопулярнішої тенісної локації міста Києва.

На кортах Тенісної Арени МТА Жуляни ми організували інклюзивні групи для дітей з особливими потребами, що сприяє не лише фізичному розвитку таких дітей, а й покращує їхню соціалізацію в суспільстві.

Загалом у МТА навчається 700 юних спортсменів.

Дарія Снігур, яка у 2019 здобула для України титул на юніорському Вімблдонському тенісному турнірі у Великій Британії, вихованка нашої Академії.

Нашою гордістю є головна тренерка МТА – знаменита Лариса Іванівна Савченко – переможець Вімблдону і Ролан Гарросу в парі, перша ракетка світу (в парі) в 1992 році.

А ще ми пишаємося тим, що тенісний клуб на Солом’янці, який ми придбали у 2019 році, обрала для своїх тренувань група спортсменів вікової групи 80+.

Їхнiй лідерці зараз 80, і вона продовжує вигравати турніри. Також у цій дорогій для нас команді є чоловік, якому за 90. Всі ми активно і сердечно вболіваємо за наших старших спортсменів, коли вони представляють Україну на міжнародних турнiрах!

МТА заслужено отримала статус бази олімпійської та паралімпійської підготовки спортсменів, оскільки має всі умови для підготовки та виховання спортсменів світового рівня.

У Пущі-Водиці щодня маємо велику кiлькiсть відвідувачів – наших вихованців та їхнiх батьків. Це створює навантаження на інфраструктуру, яке ми намагаємось мінімізувати шляхом упорядкування паркування.

Саме для цього МТА звернулася до міської влади з ініціативою надати наразі вільну ділянку вздовж території школи.

І от тепер я бачу заголовки: “Кононенко отримає землю під будівництво”.

Ми в МТА дотримуємося закону та взятих на себе зобов’язань перед громадою, тож я запевняю у відсутності намірів забудови вказаної ділянки.

Запрошую місцеву громаду Пущі-Водиці до МТА отримати всю необхідну інформацію щодо проєкту. Керівництво відповість на запитання.

Ми побудуємо саме те, що декларуємо у проєкті. Як і раніше.

Публікую фото локацій до та після МТА.»

Даний допис отримав чимало схвальних відгуків від коментаторів. 

Варто зазначити, що вищезгадані негативні публікації в ЗМІ ґрунтувалися на журналістському розслідуванні програми «Схеми». Як заявив Ігор Кононенко, твердження сюжету були спростовані, а програма містила викривлену інформацію, оскільки під час підготовки матеріалу журналісти проігнорували запрошення до МТА для ознайомлення з діяльністю закладу та попри те, що вся запитувана у керівництва спортзакладу інформація була надана вчасно, вони не відобразили її в сюжеті.

Також керівництво Міжнародної Тенісної Академії надало «ВК» фотографії, що демонструють стан об’єктів в Пущі-Водиці та Жулянах до та після реконструкції. Ось лиш деякі з них.

Пуща-Водиця, 2012 рік
Жуляни, 2017 рік

Тож «Великий Київ» продовжить слідкувати за ситуацією та повідомить читачів про розвиток подій навколо зазначеного питання.

Читайте також:

Інтерв’ю «ВК» з киянкою Дарією Снігур, яка сенсаційно перемогла на  Wimbledon

Директор Міжнародної Тенісної Академії (МТА) розповів про рік пандемії для спорту

Депутати Київради планують виділити землю дружині Медведчука попри виявлені порушення в документації

Великий Київ у Google News

підписатися