В перші дні літа театр “Золоті Ворота” чекає глядачів на прем’єру вистави 16+

23:54 24.05

Вистава про сміливість говорити, робити вчинки як під час повномасштабної війни, так і після. Вона про повагу до тих людей, які живуть поруч і можуть відрізнятись світоглядом, мати відмінні бажання.

В перші дні літа театр “Золоті Ворота” чекає глядачів на прем’єру вистави 16+
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, 1 і 2 червня в київському академічному театрі “Золоті Ворота” відбудеться прем’єра вистави «Величне століття. Веселе» режисера Олексія Гладушевського за однойменним твором Сергія Кулибишева.

Сюжет

За сюжетом, дія відбувається у селищі із вигаданою назвою Веселе після перемоги України. Мешканці села вважають своє життя щасливим і безтурботним, при цьому не звертаючи уваги на проблеми суспільства, які, на жаль, нікуди не зникли. Тут і корупція, і сваволя представників влади й церкви і «стара-добра» стигматизація за різними ознаками.

Ілюзія безтурботного життя весельчан вочевидь, продовжувалась би роками, якби не сенсаційна заява голови села. На зборах Толік – одружений чоловік і багатодітний батько – заявляє, що він – гей. Попри те, що односельці не сприймають повідомлення голови всерйоз (і, можливо, не даремно) – спокійному життю Веселого настає край. Від цього дня старі гріхи й нерозказані таємниці почнуть сипатись на голови героїв, як із скриньки Пандори, і жоден не зможе приховати свого справжнього обличчя – без маски.

«Головний меседж вистави: після закінчення воєнних дій війна в головах і серцях українців може ще не закінчитись. І нам потрібно багато сил і сміливості, щоби боротись із внутрішніми страхами, комплексами», – каже режисер Олексій Гладушевський. Наголошує, що зацікавився матеріалом через актуальність питань, які у п’єсі піднімає Сергій Кулибишев.

Художниця-постановниця Ольга Троян. Акторський склад –  Анастасія Бабій, Богдан Буйлук, Вероніка Верещака, Ірина Гришак, Роман Кучерявенко та інші.

Деталі:  

  • тривалість: 120 хв. (з антрактом)
  • обмеження за віком: 16+
  • у виставі використовується ненормативна лексика.

Довідково:

П’єса Сергія Кулибишева «Величне століття. Веселе» 2023 потрапила у шорт-лист 14-го Тижня Актуальної П’єси і у лонг-листи IX Конкурсу п’єс Драма.UA та “Липневий мед”. Із листопада 2023 – вистава за режисурою Сергія Кулибишева – в репертуарі сцени-майстерні Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської. Відзначена нагородою фестивалю комедії “Золоті Оплески Буковини” 30 листопада 2023 року.

До слова, у музеї “Золоті ворота” відкрилась виставка арт-об’єктів.

Великий Київ у Google News

підписатися